Kiedy solić mizerię? Przez jeden błąd będzie zbyt wodnista. Kluczowa jest kolejność

Tradycyjny obiad nie smakowałby tak wyśmienicie, gdyby nie dodatki - mowa tu o sałatkach, warzywach w różnej postaci i surówkach. Mizeria to klasyka, która często towarzyszy wszelakim kotletom, mięsom czy jarskim daniom. Kluczowe w przygotowaniu jest zachowanie odpowiedniej kolejności i korzystanie z najlepszych składników.

Więcej smacznych przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mizeria to królowa wśród obiadowych dodatków. Przygotowana ze świeżych, zielonych ogórków z dodatkiem śmietany i koperku wzbogaci smakiem niemal każde danie. Zdrowy klasyk warto jednak zrobić według domowego przepisu - to gwarantuje nie tylko smak, ale i perfekcyjną konsystencję. 

Mizeria - królowa domowych surówek i dodatków do obiadu

Ogórki chętnie wykorzystywane są do przygotowania sałatek i surówek. Szczególną rolę odgrywają w mizerii - podanej z domowym obiadem. Jeśli chcesz, by zielony dodatek wyszedł jak u mamy, warto zastosować jedną z zasad. Dotyczy ona soli, a konkretnie dodania przyprawy w odpowiednim momencie. Niewiele osób wie, że kolejność to klucz do sukcesu. Warto także wspomnieć o aromatycznych dodatkach takich jak koperek, cytryna lub ocet i gęsta śmietana. Owe składniki gwarantują tradycyjny smak i zadowolenie gości. 

Zobacz wideo Nowy sposób na ogórki małosolne. Zrób je na sucho!

Zapomnij o wodnistej mizerii - kluczowa jest kolejność 

Wodnista, "pływająca" w śmietanowym sosie mizeria nie tylko smakuje inaczej, ale i znacznie gorzej się prezentuje. Aby temu zapobiec, wystarczy zastosować się do poniższych rad. W pierwszej kolejności ścieramy ogórki lub kroimy na bardzo cienkie plastry. Następnie do warzyw dodajemy sól, warzywa odkładamy na kilkanaście minut. Wówczas puszczą sok i trzeba je dokładnie odcisnąć. To kluczowy punkt, który gwarantuje idealną konsystencję i smak. 

Następnie do ogórków dodajemy śmietanę, ocet zagotowany z cukrem lub sok z cytryny. Całość dokładnie mieszamy, doprawiamy i posypujemy drobno posiekanym koperkiem. Tak przygotowana mizeria to czysta perfekcja smaków. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA