Wystarczy jeden produkt, by piekarnik lśnił jak nowy. Lepszego sposobu na porządki w kuchni nie znajdziesz

Czyszczenie piekarnika to zmora każdej gospodyni. Ta niewdzięczna czynność jest jednak konieczna, jeśli chcemy dalej przygotowywać swoje potrawy w higienicznych warunkach. Zacieki z tłuszczu i przypalone jedzenie nie będą ci dłużej spędzać snu z powiek, jeśli wypróbujesz ten sprytny sposób.

Aby sprawnie wyczyścić piekarnik, wcale nie musimy go godzinami szorować i polerować. Niekiedy geniusz tkwi w prostocie. To najczęściej te proste i tanie triki na łatwiejsze sprzątanie w zupełności wystarczają, by cieszyć się idealnym porządkiem w swoim domu. Zapomnij o silnych detergentach i druciaku. Potrzebujesz jedynie tabletki do zmywarki.

Brudny piekarnik? Zapomnij o szorowaniu

Jeśli regularnie przygotowujesz posiłki w piekarniku, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak mocno potrafi się on zabrudzić. Przypalone resztki jedzenia, tłuszcz osadzony na ściankach i kratkach oraz zacieki na szybie. Brzmi znajomo? Na całe szczęście nie musisz na czyszczenie piekarnika rezerwować całego dnia. Istnieje bowiem banalnie prosty sposób jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń bez żmudnej i monotonnej pracy. 

Wspaniałym sposobem okazuje się użycie tabletki do zmywarki. Zawarte w niej detergenty przeznaczone do naczyń są bezpieczne w użyciu. Ze względu na przeznaczenie tabletek nie musimy się martwić, że zawarte w nich składniki zadziałają drażniąco lub będą szkodliwe dla naszego zdrowia. Jednocześnie są na tyle skuteczne, że czyszczenie piekarnika będzie dziecinnie proste. Możesz to jednak zrobić na kilka sposobów.

Zobacz wideo Przepis na szybkie i pyszne rogaliki z dżemem

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki to hit

Możemy przede wszystkim zwilżyć tabletkę i niczym pumeksem, trzeć zabrudzenia w piekarniku. Doskonale zadziała także rozpuszczenie detergentu w małej ilości wody i czyszczenie sprzętu gąbką namoczoną w miksturze. Według wielu gospodyń te dwa sposoby potrafią zdziałać cuda.

Równie ciekawym i chętnie polecanym sposobem jest umieszczenie tabletki do zmywarki w głębokiej blaszce do pieczenia, zalanie jej gorącą wodą i wstawienie do piekarnika nagrzanego na ok. 100 stopni Celsjusza. Podczas "gotowania" mikstury, para osadzi się na brudnych ściankach oraz szybie i zmiękczy nagromadzony tłuszcz, oraz brud. Po około dwóch godzinach, gdy sprzęt się schłodzi, wystarczy przetrzeć zabrudzone miejsca wilgotną ścierką. Piekarnik będzie lśnił jak nowy, a ty się prawie wcale nie zmęczysz. Wielogodzinne szorowanie możemy pozostawić w przeszłości.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: