Wydłubywanie pestek z pomarańczy to twoja zmora? Na bank kupujesz złe owoce. Katarzyna Bosacka radzi

Jeśli uwielbiasz pomarańcze, ale nie możesz znieść znajdujących się w nich pestek, to z pewnością coś robisz źle. Dziennikarka Katarzyna Bosacka, która zajmuje się tematyką zdrowego żywienia, przychodzi z pomocą. Sprawdź, jakie owoce należy kupować, by móc cieszyć się ich smakiem, a nie zajmować się wydłubywaniem pestek.

Okazuje się, że nawet kupowanie pomarańczy to czynność, którą można robić źle. Te pyszne, zdrowe owoce potrafią nas nieźle zdenerwować, gdy mają zbyt dużo pestek, więc poznanie sposobu na rozpoznawanie w sklepie tych najlepszych, brzmi naprawdę świetnie. Na co zwrócić uwagę, kupując pomarańcze? Katarzyna Bosacka podpowiada.

Zobacz wideo Katarzyna Bosacka pokazuje swój przepis na pierogi. Jaki? "Najlepszy, bo szybki"

Jak wybrać najlepsze pomarańcze? Katarzyna Bosacka podpowiada

Wybór najlepszych pomarańczy w sklepie może wcale nie być taki prosty. Katarzyna Bosacka, ekspertka żywienia, podpowiada, jakie pomarańcze wybrać, by móc cieszyć się słodkimi i soczystymi owocami, w których nie znajdziemy zbyt dużo pestek.

Dziennikarka podzieliła się na Instagramie "bardzo ważną zasadą".

Jeśli pomarańcza ma "pępek", to znaczy, że w środku nie będzie pestek. Jest to odmiana zwana Naveliną i ta odmiana jest tak skonstruowana, że te pestki gromadzą się w tym oto "pępku". Są jakby "zabierane" do tego "pępka"

- wyjaśniła Katarzyna Bosacka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Internauci zachwyceni radą Katarzyny Bosackiej. "Zawsze się zastanawiałam, co to jest ten pępek"

Pod filmem Katarzyny Bosackiej opublikowanym na Instagramie pojawiło się sporo komentarzy. Wiele osób przyznało, że nie miało o tym pojęcia i dziękowało dziennikarce za radę przydatną podczas kupowania cytrusów.

Super wiadomości. Zawsze się zastanawiałam, co to jest ten pępek
Pani Kasiu,  nie wpadłabym na ten pępek z pestkami pomarańczy. Dziękuję
O kurczaki a w życiu bym tego nie wiedziała. Dzięki Pani będę kupować pomarańcze tylko z pępkiem

- czytamy komentarze.

Ufff bałam się, że obierać przed ważeniem

- zażartowała jedna z internautek, nawiązując do rady Katarzyny Bosackiej związanej z kupowaniem papryk. Dziennikarka radziła, by podczas zakupów odrywać ogonki, by mniej zapłacić za warzywa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.