Przetestował suszone świerszcze z marketu. Ocena? "Trochę obrzydza"

Wraz z wprowadzeniem zmian przez Komisję Europejską, które dotyczą sprzedaży jadalnych owadów i mąki ze świerszczy domowych, sieć sklepów Carrefour wprowadziła do swojego asortymentu suszone owady oraz batony i chipsy z ich dodatkiem. Na razie tego rodzaju produkty są dostępne tylko w wybranych marketach.

Sieć sklepów Carrefour wprowadziła do swojej oferty produkty z jadalnych owadów. Chodzi o przekąski z chrząszczy oraz prostoskrzydłych, czyli np. świerszczy. Obecnie w sprzedaży są dostępne m.in. suszone owady oraz batony i chipsy z ich dodatkiem. 

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

W Carrefourze można znaleźć różne gatunki suszonych owadów

W ofercie sklepów można znaleźć suszone owady prostoskrzydłe oraz chrząszcze z rodziny czarnuchowatych. Są dostępne w różnych smakach, np. o smaku śmietany z cebulką, soli morskiej, o nieco bardziej śródziemnomorskim aromacie pomidorów z ziołami czy w pikantniejszej odsłonie o smaku chili z limonką. 

Warto dodać, że za 20 g suszonych owadów zapłacimy około 15 złotych. Do Carrefoura wybrał się użytkownik Instagrama Olek Kurcoń, który podzielił się z internautami swoimi wrażeniami z zakupów:

Smakuje jak chipsy, ale sama świadomość jedzenia suszonych owadów trochę, mimo wszystko, obrzydza.
 

Ciasta na Wielkanoc. Babka piaskowa Ciasta na Wielkanoc, do których wracamy tak chętnie, jak do ulubionych filmów

Carrefour będzie rozszerzał ofertę produktów wytwarzanych na bazie jadalnych owadów

Aktualnie produkty, które zawierają jadalne owady, są dostępne tylko w niektórych sklepach sieci. Można je znaleźć np. w warszawskiej Galerii Mokotów. Takie produkty będą stopniowo pojawiały się w kolejnych sklepach.  

Przedstawiciele firmy, która wytwarza produkty na bazie jadalnych owadów, w rozmowie z innpoland.pl uważają, że wprowadzenie tego rodzaju produktów spożywczych do dużych sieci handlowych ma bardzo duże znaczenie pod względem edukacji społeczeństwa o zaletach płynących z wybierania niekonwencjonalnych przekąsek:

Jesteśmy pierwszą polską firmą, która wprowadziła swoje produkty na bazie owadów do dużej sieci handlowej, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Dla nas to niezwykle ważna współpraca i jednocześnie niezbędny krok w edukacji społeczeństwa o korzyściach z wprowadzania do swojej diety produktów na bazie owadów.

Sernik nowojorski Sernik nowojorski zawsze się udaje. Aksamitny, kremowy i gładki jak żaden inny

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: