Ogórkowa inna niż wszystkie. Smakuje obłędnie, dzięki temu dodatkowi, a podsmażenie ogórków to game changer

Zupy królują w Polsce - to jedne z dań obiadowych, które jadamy najczęściej. Niektórzy jednak mają dość klasycznych przepisów i decydują się na małe modyfikacje. Jedna z czytelniczek Haps.pl, przysłała do nas przepis na nietypową zupę ogórkową.

Przepis na zupę ogórkową wydaje się być klasyczny i jasny dla wszystkich. Wiele osób używa koncentratu ogórkowego, by nie tracić czasu na krojenie lub tarcie ogórków kiszonych. Ale przepis, który mamy od czytelniczki Haps.pl pokazuje, że zdecydowanie warto skorzystać z całych warzyw, a nie tych ze słoiczka. Dodatkowo jest tutaj jeden niezwykły składnik, który całkowicie zmienia smak zupy. 

Zobacz wideo Intensywna i rozgrzewająca zupa ogórkowa

Zupa ogórkowa z podsmażanymi ogórkami. "To jest moja absolutnie ulubiona zupa"

Czy zupa ogórkowa może być przygotowana na nieco innych składnikach? A gdyby tak dodać do niej kaszę? Choć dla wielu osób zupa z jej dodatkiem to po prostu krupnik, w tym przepisie będzie nieco inaczej. Co jest potrzebne do przygotowania zupy ogórkowej, która różni się od przepisu babci?

Składniki:

  • włoszczyzna - dwie marchewki, dwie pietruszki, pół pora, ćwiartka selera,
  • pięć ziemniaków,
  • jedna duża cebula,
  • trzy ząbki czosnku,
  • trzy łyżki masła,
  • 10 ogórków kiszonych średniej wielkości,
  • kasza jęczmienna,
  • śmietana 18 procent,
  • koperek,
  • dwie nogi z kurczaka lub kostka rosołowa.

Jak przygotować zupę ogórkową z przepisu babci, wie chyba każdy. Ten sposób jest nieco inny. Na początku trzeba umyć mięso, pozbawić ewentualnych piór. Warzywa obieramy, podobnie jak cebulę. Do dużego garnka wlewamy ok. trzech, czterech litrów wody. Wrzucamy gotową włoszczyznę oraz mięso. 

Można dorzucić jakąś kosteczkę rosołową, jeśli się chce, ale nie trzeba

- pisze pani Joanna, która wysłała nam przepis na ogórkową. 

Na patelni rozgrzewamy łyżkę masła. Cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy, aż się zarumieni. Dodajemy wraz z tłuszczem do garnka z wywarem rosołowym. Gotujemy całość przez około dwie godziny.

Gdy się już trochę podgotuje, to wrzucam ziemniaki i ok. pięciu łyżek kaszy jęczmiennej - dzięki temu zupka się robi taka super kremowa, jak już się ugotuje kasza

- czytamy w przepisie. To właśnie dodatek kaszy sprawia, że ten przepis jest nietypowy. Ale to jeszcze nie wszystkie zaskoczenia. Pani Joanna nie stosuje koncentratu ogórkowego, ale sama ściera kiszonki. Co więcej - przed dodaniem do wywaru podsmaża je. 

Biorę dużo ogórków kiszonych, ścieram je, na patelnię wrzucam masło, gdy się rozgrzeje, wrzucam ogórki i podsmażam je przez 10 minut, wrzucam do zupy. W całym domu pachnie obłędnie, a podsmażanie ogórków to totalny hit. I to właśnie sprawia, że ta zupa jest moją absolutnie ulubioną

- pisze nasza czytelniczka. Na koniec dodajemy śmietanę - najlepiej rozrobioną z odrobiną gorącej zupy, aby się nie zsiadła. Dodajemy posiekany koperek, doprawiamy do smaku i gotowe. Co powiecie na taki przepis? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.