Pokazała genialny trik na szybkie i łatwe obieranie jajek. "Zadziała, jeśli najpierw zrobisz to"

Każdy, kto gotował jajka na twardo, a następnie je obierał, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak mozolne i pracochłonne potrafi być to zajęcie. Ta kobieta pokazała w ostatnim nagraniu, że wcale nie musi tak być. Jej sposób jednych przekonuje, innych wręcz przeciwnie, lecz bez wątpienia jest wart przetestowania.

Choć czasem jajka ugotowane na twardo obierają się idealnie, bardzo często zdarza się, że skorupki kruszą się w palcach lub odrywają za sobą także białko, w efekcie czego jajka są poszarpane i wyglądają nieapetycznie. Tiktokerka Aliyah Salah pokazała na swoich mediach społecznościowych jej trik na szybkie i bezproblemowe obieranie. Jej sposób może zaoszczędzić sporo czasu niejednej gospodyni.

Zamiast obijania o blat użyj łyżeczki

Kobieta na swoim profilu tiktokowym @_salahsocials pokazała obserwatorom, w jaki sposób obierać jajka, by nie trwało to zbyt długo. Na początku krytykuje tradycyjną metodą obijania skorupek o blat, by następnie zaskoczyć swoich widzów. Aliyah używa do obierania jajek... łyżeczki do herbaty. Najpierw delikatnie stuka łyżeczką w jajko, a gdy pęknie wpycha łyżeczkę i ostrożnie obraca jajko tak, by sztuciec oderwał całą skorupkę. Wszystko odchodzi gładko i w jednym kawałku, a jajko nie jest uszkodzone. Dzięki temu trikowi obieranie można mocno przyspieszyć, a przy okazji nie narobimy nadmiernego bałaganu w kuchni.

"To nie dzięki łyżeczce" komentują internauci

Niektórzy z komentujących zachwycili się tą sprytną metodą, a część z nich przyznaje, że robią to dokładnie w ten sam sposób od lat. Zwolenników triku z łyżeczką jest cała masa, lecz nie zabrakło także sceptyków i osób, które zauważyły ważny szczegół.

To nie dzięki łyżeczce, pomogła w tym zimna woda.

- komentuje jeden z internautów.

Upewnij się, że jajka są świeże. W innym wypadku nie dadzą się tak obrać.
Głównym sekretem tutaj jest włożenie ugotowanych jajek do lodowatej wody. To tworzy przestrzeń między skorupką a jajkiem. Inaczej to nie zadziała.

- podsumowuje użytkownik i jeden z obserwatorów tiktokerki.

Zobacz wideo O czym informują oznaczenia na jajkach i jak wybrać jajo idealne?

Choć niewątpliwie włożenie ugotowanych jajek prosto z wrzątku do lodowatej wody pomoże i sprawi, że dadzą się łatwiej obrać to nadal metoda z łyżeczką jest według internautów nieco szybsza. Najważniejsze, by odnaleźć sposób, który odpowiada przede wszystkim nam samym.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.