Jak zrobić polewę czekoladową? Będzie idealna do wielkanocnych mazurków i babek, a potrzebujesz czterech składników

Nie ma co się oszukaiwać - wszystko lepiej smakuje z czekoladą. Dziś przychodzimy do was z najprostszym przepisem na polewę czekoladową, bez której wielkanocne mazurki i inne słodkości będą po prostu niepełne. Tu nie ma żadnych sekretów, a lista składników ma jedynie cztery punkty.

Więcej sposobów na udoskonalanie domowych słodkości znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jeżeli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w domowym cukiernictwie, na pewno zastanawiasz się, jak zrobić polewę czekoladową, która będzie pasowała niemal do wszystkich wypieków i deserów. Nie ma nic złego w korzystaniu z gotowych produktów z torebki, jednak trzeba przyznać, że wszystko, co domowe, jest po prostu smaczniejsze. Jak w takim razie zabrać się za domową polewę? Jeśli masz czekoladę, masło, trochę cukru i mleka, podwijaj rękawy i bierz się do pracy. 

Zupa nic - przepis na smaczną waniliową potrawęZupa nic - przysmak dzieciaków w PRL. Słodycz wanilii może zawrócić w głowie

Jak zrobić polewę czekoladową do wielkanocnego mazurka i babki?

Składniki:

  • 1 tabliczka czekolady (najlepiej deserowej)
  • pół kostki masła
  • 3-4 łyżki mleka 
  • 2 łyżki cukru (mniej lub więcej, w zależności od preferencji)

Sposób wykonania:

  1. Czekoladę posiekaj ostrym nożem lub rozkrusz w dłoniach. 
  2. W rondelku na wolnym ogniu rozpuść masło z cukrem. Dodaj czekoladę w kawałkach i mleko. Podgrzewaj na wolnym ogniu, cały czas mieszając. 
  3. Polewa powinna być gładka i jednolita. Kiedy składniki się już połączą i rozpuści się każdy kawałek czekolady, możesz śmiało dekorować swoje wypieki.

Najłatwiejsza babkaPrzepis na babkę. Puszysta i mokra, a to za sprawą kultowego napoju

Więcej o: