Jak pozbyć się mrówek z domu? Na pewno nie znasz tych tanich sposobów. Zwiewają, gdzie pieprz rośnie

Mrówki w domu to niechciani goście. Wszystkim nam zależy na tym, by pozbyć się ich jak najszybciej, najskuteczniej i oczywiście jak najtaniej. Okazuje się, że domowe sposoby mogą działać równie dobrze, jak środki chemiczne. Jak pozbyć się mrówek z domu?

Jeśli walka z mrówkami bezustannie kończy się klęską, musisz wypróbować jeden z zaprezentowanych przez nas domowych sposobów na walkę z insektami. Warto jednak wiedzieć, że nie będą skuteczne, jeśli dokładnie nie wysprzątasz domu i nie pozbędziesz się resztek jedzenia, do którego tak lgną te owady.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się mrówek z domu? Cytrusy sprawdzą się obłędnie

Jeśli chcesz pozbyć się mrówek z domu, zainwestuj w cytrusy. Odstrasza je kwaśny i ostry zapach cytryny. Do przygotowania mikstury, która będzie skuteczna w pozbyciu się ich, wystarczy użyć szklanki wody oraz soku z cytryny. Całość należy przelać do butelki ze spryskiwaczem i rozpylić w miejscach, w których pojawiają się mrówki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mrówki nie mogą również znieść zapachu pomarańczy. Warto więc pokroić skórkę cytrusa na mniejsze kawałeczki lub zetrzeć je na tarce. Następnie trzeba rozsypać je w miejscu, gdzie pojawiają się mrówki. Wezmą je do swojego gniazda i zatrują całe stado.

Użyj pieprzu na mrówki. Uciekną, gdzie pieprz rośnie

Aby pozbyć się mrówek z domu, należy użyć intensywnie pachnącego pieprzu. Pięć łyżeczek świeżo zmielonego pieprzu należy wsypać do szklanki z wodą. Następnie przelać do butelki ze spryskiwaczem i psikać w miejscach, gdzie znajdują się mrówki.

Domowe sposoby na mrówki. Skuteczny środek, który na pewno masz w kuchni

W walce z mrówkami skuteczna jest również sól, która gości w każdej kuchni. Jeśli posypiemy nią miejsca, w których się znajdują, nigdy tam nie wrócą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.