Zastosuj ten naturalny nawóz, a pomidory będą rosły jak szalone. Prosty trik na obfite plony

Jak przygotować naturalny nawóz do pomidorów? Najlepiej wykorzystać do tego pokrzywę. Ta roślina należy do roślin leczniczych. Zawiera wiele składników mineralnych, żelazo, mangan, krzem, magnes i wapń. Podpowiadamy, jak zrobić z niej nawóz do podlewania pomidorów.

Zbliża się sezon na pomidory, dlatego warto dowiedzieć się, jak przygotować naturalny nawóz, który pozwoli na obfite zbiory. Pomidory to warzywa bogate w witaminy i minerały, dlatego warto spożywać je jak najczęściej. Jak przygotować nawóz, który sprawi, że będzie można cieszyć się dużą ilością pomidorów? 

Zobacz wideo Anna Lewandowska w drodze do Polski. Opowiedziała o tym, jak aktywnie zaczęła dzień

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Nawóz z pokrzyw sprawi, że gałęzie będą uginały się od pomidorów

Pomidor jest dość wymagającą rośliną. Takie krzewy należy regularnie podlewać i dostarczać im niezbędnych minerałów szczególnie w czasie, kiedy zawiązują się owoce. Dlaczego stosować nawóz z pokrzywy? Ta roślina jest bogata w składniki pokarmowe, m.in. potas, magnez, azot, żelazo, krzem, wapń i cynk. Dzięki swoim właściwościom przyczynia się do lepszego wzrostu i rozwoju roślin. Krzewy pomidorów podlane takim nawozem lepiej kwitną i mają większe plony. Pokrzywa pozwala utrzymać pomidory w dobrej kondycji.

Chrzan na Wielkanoc - czy wiesz, jak go zrobić? Zdjęcie ilustracyjne Chrzan na Wielkanoc - przepis tradycyjny i nietypowe dodatki, które podkręcą smak

Jak zrobić nawóz z pokrzyw? Przydadzą się jej pędy i młode liście

Nawóz z pokrzyw przygotowuje się z jej pędów i młodych liści. Powinno się je zbierać przed jej kwitnieniem. Na dziesięć litrów wody powinien przypadać kilogram pokrzyw. W czym przygotować nawóz? Najlepiej użyć specjalnego pojemnika, wiadra czy beczki. Do pojemnika należy wlać wodę z pokrzywami i pozostawić mieszankę na co najmniej pół miesiąca. Wodę z pokrzywa należy mieszać każdego dnia - w ten sposób dostarczy się jej tlen potrzebny do fermentacji. Nawóz z pokrzywy będzie gotowy do stosowania, kiedy zmieni kolor na ciemny.

Co można zrobić z jajek na Wielkanoc? Sprawdzone przepisy na całe wielkanocne menu. Zdjęcie ilustracyjne Co można zrobić z jajek na Wielkanoc? Sprawdzone przepisy na całe wielkanocne menu

Więcej o: