Uwaga - HIT. Poznaliśmy sposób, jak obrać czosnek w 25 sekund bez bałaganu i irytacji. Przyda się jeden sprzęt

Trudno wyobrazić sobie codzienne gotowanie bez czosnku. Już nawet niewielki jego dodatek sprawi, że danie będzie smaczniejsze i bardziej wyraziste. Niestety, jego obieranie nie należy do najprzyjemniejszych czynności - łupiny przyklejają się do wszystkiego, palce mamy brudne i ogólnie wszystko jest nie tak. Na szczęście wiemy, jak temu zaradzić i obrać czosnek w mgnieniu oka. Przyda się mikrofalówka.

Więcej kuchennych trików znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Jeśli chodzi o czosnek, to mamy wrażenie, że jest jednym z ulubionych warzyw Polaków. Ulubiony sos do hot doga na stacji? Oczywiście czosnkowy. Gulasz wyszedł jakiś taki mdły? - Dodaj czosnku! Najlepsza marynata do mięs wielkanocnych? Czosnek. Można tak wymieniać i wymieniać, jednak zanim zabierzemy się za gotowanie, najpierw (najczęściej) trzeba ten czosnek obrać i tutaj zaczynają się schody.

Nie jest to łatwe zadanie, a już na pewno nie zalicza się do przyjemnych. Żmudne obieranie czosnku, do którego przyklejają się łupiny, klejące się palce i drobiny miąższu pod paznokciami to prawdziwa zmora, a jeśli dodatkowo ktoś niechcący zatarł sobie oko palcami po czosnku, wie doskonale, jak potrafi to boleć. Ale na szczęście znamy świetny sposób, jak obrać czosnek bez śmiecenia, przeklinania pod nosem i to w 25 sekund. Jak to zrobić? Niezbędna będzie mikrofalówka. 

Hitowy sposób na czosnek - już nigdy więcej posklejanych rąk

Jeśli masz do obrania kilka ząbków czosnku lub całą główkę, dłonią przeturlaj je po stole. Następnie włóż je do mikrofalówki i włącz na 20 sekund (nie więcej). Pod wpływem ciepła i promieniowania, łupiny będą wręcz same odchodzić od ząbków. Po wyjęciu z mikrofalówki połóż ząbki na ściereczce, złóż ją i pocieraj ząbki. Wierzchni łupiny z łatwością odejdą, a pozostałe ściągniesz jednym ruchem. Ten trik to oszczędność czasu i nerwów, szczególnie przed Wielkanocą, gdzie czosnek jest dodawany niemal do każdej potrawy.Trik na szybkie obranie czosnkuTrik na szybkie obranie czosnku Fot. Redakcja

Trik na szybkie obranie czosnkuTrik na szybkie obranie czosnku Fot. Redakcja

Trik na szybkie obranie czosnkuTrik na szybkie obranie czosnku Fot. Redakcja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.