Sałatka jarzynowa to tradycyjna potrawa, jaką podaje się w Polsce zarówno w Boże Narodzenie, jak i w czasie Wielkanocy. Jak przyrządzić sałatkę jarzynową, aby miała doskonały smak przez całe święta?
Jednym z najczęstszych błędów jest dodawanie do niej cebuli. To warzywo psuje się najszybciej, dlatego lepiej nie łączyć go z sałatką. Można skorzystać z jednej prostej metody.
Dodanie cebuli do sałatki jarzynowej może sprawić, że potrawa szybko nie będzie nadawała się do spożycia. To tradycyjne świąteczne danie często jada się przez całe święta, dlatego warto zadbać o to, aby po dwóch dniach też miała dobry smak.
Połączenie jej z cebulą nie jest najlepszym pomysłem. Już na drugi dzień może ona wyraźnie zmienić smak sałatki. Chyba że ma się zamiar ją zjeść jeszcze tego samego dnia.
Nie trzeba rezygnować z cebuli w sałatce jarzynowej. Jeśli bardzo lubi się jej smak, można dodawać ją każdorazowo, kiedy chcemy zjeść sałatkę. W ten sposób zawsze będzie świeża i nie zepsuje smaku całej warzywnej mieszanki.
W sałatce jarzynowej koniecznie muszą się znaleźć marchew, ziemniaki, groszek konserwowy oraz seler. Niektórzy dodają do niej korzeń pietruszki i jabłko. Wszystkie ugotowane i pokrojone warzywa należy wymieszać z majonezem i jogurtem.
Smak sałatki jarzynowej oprócz soli i pieprzu podkręcą ogórki kiszone i pietruszka.
Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl