Jak pozbyć się mrówek z domu i ogrodu? Skuteczny środek kosztuje złotówkę i masz go pod ręką

Wiosna. Wszystko budzi się do życia. Budzą się także mrówki, które niestety bezczelnie pchają się do naszych mieszkań i ogrodów. Jak pozbyć się mrówek? Czy istnieje tani i skuteczny sposób? Oczywiście, że tak. Remedium na mrówki prawdopodobnie masz pod ręką.

Więcej przydatnych porad znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Niechciani lokatorzy potrafią uprzykrzyć życie, a w szczególności insekty i owady, które wiosną pchają się do naszych domów, jakby jutra miało nie być. No właśnie, dla nich jutra nie będzie jeśli zastosujesz tani środek.

Tani sposób na mrówki w domu i ogrodzie

Jak pozbyć się mrówek z domu i ogrodu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które dziwią się, jakim cudem te małe, acz sprytne owady znalazły drogę do salonu, kuchni lub kwiatowej rabaty. Mówi się, że mrówki są pracowite. Możliwe, ale niech miejsce ich pracy znajduje się w mrowisku, lub u sąsiada, który nie zna tego patentu. Kosztuje złotówkę i działa cuda. Mrówki wyniosą się w mig, a pomoże najzwyklejszy proszek do pieczenia.

Okazuje się, że mrówki nie lubią się z proszkiem do pieczenia. To, że się nie lubią to mało powiedziane. Kiedy tylko wyczują jego woń, od razu biorą wszystkie swoje nogi za pas (o ile go mają) i prędko nie wrócą, jeśli zapach proszku pozostanie w danym miejscu. Jak zastawić skuteczną pułapkę na mrówki lub skuteczny odstraszacz? Patent jest banalny.

Posyp i obserwuj jak maszerują w siną dal

Masz proszek do pieczenia i problem z mrówkami? To świetnie. Wystarczy, że rozsypiesz go przy futrynach drzwi i okien oraz w każdym innym miejscu, gdzie pojawiają się owady. Jeśli jednak widzisz w swoim ogrodzie wyraźne tunele mrówek, warto spryskać je roztworem z wody i proszku do pieczenia (na pół litra wody wystarczy jedna łyżka).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.