Wyglądają nietypowo, ale są słodziuteńkie. Czarne truskawki możesz posadzić na balkonie

Czarne truskawki wprawdzie wyglądają jakby wyhodował je sam Gargamel, to jednak nie są owoce wyjęte z kreskówki. Czarne truskawki są większe od "naszych" i znacznie słodsze, a dodatkowo są łatwe w uprawie. Możesz z powodzeniem hodować je na balkonie.

Więcej ciekawostek znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Czarne truskawki wyglądają jak eksperyment szalonego naukowca lub jak pomyłka natury. Jednak każdemu, kto nie boi się ich spróbować, zaimponują swoim smakiem i delikatnością. Czarne truskawki są słodsze niż nasze rodzime owoce, są także większe i bardziej kształtne.

To roślina rzadko spotyknana, ale łatwa w uprawie. Oczywiście, wszystkie truskawki lubią dużo słońca, nie inaczej jest z czarnymi truskawkami. Żeby obrodziły, najlepiej posadzić je w żyznej, próchnicznej i przepuszczalnej glebie. Z powodzeniem możesz je także hodować na balkonie, czy na parapecie. Wówczas jednak musisz zapewniać sadzonkom dostateczną ilość słońca i zadbać o odpowiednie nawożenie. 

Czarne truskawki są świetnym rozwiązaniem, kiedy chcesz zaskoczyć swoich bliskich nietuzinkowym deserem. Smak będzie znajomy, ale kolor będzie elementem zaskoczenia. Te owoce idealnie sprawdzą się w ciastach, deserach lodowych, będą pasowały do naleśników i na kompot, a dzięki dużej zawartości cukru, zrobisz z nich pyszny dżem. Niestety, ta roślina nie jest dość popularna i nie spotyka się ich tak często jak innych odmian słodkiego owocu. Warto jednak postarać się o zakup tych nietypowych truskawek i zasmakować przyjemnej odmiany.

Więcej o: