Sadzisz borówkę amerykańską? W towarzystwie tych roślin będzie rosła jak na drożdżach

Przed posadzeniem borówki amerykańskiej warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca. W jej uprawie duże znaczenie będą miały rośliny, jakie znajdują się dookoła. Podpowiadamy, które sprawdzą się najlepiej.

Borówka amerykańska to krzew o owocach cennych w witaminy i minerały. Zawierają one duże ilości witaminy A, B, C oraz antyoksydantów. Co ciekawe, nie wszystkie rośliny korzystnie wpływają na wzrost i rozwój borówki amerykańskiej, dlatego przed posadzeniem dobrze jest dobrać jej właściwe towarzystwo. 

Zobacz wideo Do „Dog & Duck" kolejki. Dzień wcześniej Kate & William niespodziewanie pojawili się w lokalu, żeby przywitać się przed koronacją z poddanymi

Borówka rośnie najlepiej na żyznym, wilgotnym podłożu

Sadząc borówkę amerykańską warto pamiętać, że lubi ona miejsca słoneczne i osłonięte od wiatru. Co więcej, najlepiej rośnie na żyznym i wilgotnym podłożu. Regularne podlewanie to podstawa jej prawidłowej uprawy. Poza tym warto stosować mikoryzę, która wspomaga rozwój krzewu. Warto dodać, że borówka amerykańska nie przepada za sąsiedztwem orzechów i jabłoni. Jakie rośliny będą pozytywnie wpływały na jej wzrost?

Najlepiej sprawdzi się towarzystwo iglaków i hortensji

Borówka amerykańska będzie czuła się idealnie przy roślinach, które posiadają rozbudowany system korzeniowy. Idealnie sprawdzą się iglaki, szczaw, azalie, hortensje i magnolie. 

Kolejnymi roślinami, które będą idealnymi kompanami borówki są zioła. Dzięki nim zostaje zachowana odpowiednia wilgotność podłoża i ogranicza się rozwój chwastów. Do roślin, które najlepiej sprawdzają się przy uprawie borówki amerykańskiej należą m.in. pietruszka, bazylia, ogórecznik, żywokost lekarski, koper oraz krwawnik. Oprócz tego na jej rozwój będzie wpływał wyjątkowo korzystnie tymianek. Odstraszy on szkodniki i zapewni właściwy wzrost krzewu, który z pewnością odwdzięczy się dużą ilością owoców.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.