Otwieranie słoika nie będzie już mordęgą. W ten prosty sposób dostaniesz się do ulubionych potraw

Jak otworzyć mocno zakręcony słoik i się nie namęczyć? Istnieje kilka łatwych sztuczek, dzięki którym można cieszyć się jego zawartością. Jedna z nich mówi o użyciu przyrządu, który z reguły znajduje się w każdej kuchennej szufladzie.

Zawekowane przetwory i dania są doskonałym rozwiązaniem, kiedy nie ma się czasu na ugotowanie obiadu. Często jednak zdarza się, że ciężko jest takie słoiki otworzyć. W tym przypadku pomoże nie siła, lecz odpowiednia technika i spryt. Podajemy kilka prostych metod, dzięki którym będzie można dostać się do wnętrza słoika.

Zobacz wideo Do „Dog & Duck" kolejki. Dzień wcześniej Kate & William niespodziewanie pojawili się w lokalu, żeby przywitać się przed koronacją z poddanymi

Jak otworzyć bardzo mocno zakręcony słoik? Do tego może przydać się nóż

Jeden z najprostszych sposobów na otwarcie słoika dotyczy użycia noża. Mocno zakręcone wieczko można spróbować nim podważyć. Niestety otwartego w ten sposób słoika nie będzie można zawekować kolejny raz. Inną metodą na otwarcie słoika będzie postukanie drewnianą łyżką w nakrętkę. Dzięki temu powinna ona odkręcić się bez używania dużej siły. 

Trik z Instagrama może zaskakiwać. Wystarczy zwykły otwieracz

Na instagramowym profilu countryhomes.charm można zobaczyć filmik, który ukazuje jeszcze jeden banalnie prosty sposób na otwarcie mocno zamkniętego słoika. Kobieta na nagraniu korzysta z prostego otwieracza do butelek. Przedstawiony trik został podpisany słowami:

Jak to się stało, że nie wiedzieliśmy o tym aż do dzisiaj?! Ten sposób na otwieranie mocno zamkniętych słoików jest bardzo sprytny i łatwy! Co o tym myślicie?
 

Warto dodać, że oprócz podważania wieczka i korzystania z otwieracza można otworzyć słoik w jeszcze jeden genialnie prosty sposób. Do tego będzie potrzebna tylko wrząca woda.

Aby otworzyć mocno zamknięty słoik, wystarczy podgrzać jego wieczko. Jak to zrobić? Wieczko słoika należy zanurzyć we wrzątku - dzięki temu otwarcie słoika nie będzie już kłopotem. Podgrzana nakrętka powinna odkręcić się bez problemu.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.