Jak się pozbyć mrówek z domu? Ten trik pomoże przerwać inwazję nieproszonych gości

Nie wiesz, jak się pozbyć mrówek z domu? Podpowiadamy, jakie środki warto stosować i które metody sprawdzają się najlepiej w walce z tymi owadami. Jedna z nich dotyczy przechowywania żywności w kuchni.

Po powrocie do domu okazało się, że podłoga i blaty kuchenne się ruszają? Jeśli twoją kuchnię nawiedziła plaga mrówek, należy działać jak najszybciej, aby uwolnić się od nieproszonych gości. Podajemy kilka prostych sposobów, które pomogą w tej sytuacji.

Zobacz wideo Lądowanie na asteroidzie, obserwacje początków Wszechświata. Oto najważniejsze misje kosmiczne [TOPtech]

Jak się pozbyć mrówek z domu? Najważniejsze to zlokalizować gniazdo

Mrówki w domu to dość trudna sprawa. Niektóre gatunki są bardzo uporczywe i niełatwo się ich pozbyć. Jeśli twoje mieszkanie dotknęła plaga mrówek, najpierw warto spróbować zlokalizować ich gniazdo. Jak to zrobić? Wystarczy obserwować, którędy przebiegają ścieżki, którymi mrówki się poruszają.

Warto zwrócić uwagę, w którą stronę przenoszą pożywienie. Jeśli gniazdo znajduje się na zewnątrz domu, można zastosować bardzo prostą metodę. W celu odstraszenia owadów najlepiej jest rozsypać na ścieżkach cynamon, liście pomidorów, sól lub gałązki ostróżki. Intensywne zapachy sprawią, że mrówki stracą orientację, będą zdezorientowane i nie będą już sprawnie przemieszczały się do kuchni. Jeśli gniazdo znajduje się w domu, najlepiej jest zastosować gotowy preparat na mrówki.   

W ten sposób zapobiegniesz inwazji mrówek. O tych zasadach warto pamiętać

Aby zapobiec pojawieniu się mrówek w domu, należy szczelnie zamykać żywność i nie zostawiać jedzenia na wierzchu. Warto też dokładnie czyścić kuchnię po każdym posiłku i nie pozostawiać resztek jedzenia i okruchów na blatach, podłodze i stołach. 

Warto też sprawdzić, którędy mrówki mogą przedostać się do domu i zabezpieczyć takie miejsca przed kolejną kolonizacją. Inną bardzo ważną kwestią będzie umieszczanie odpadów w zamykanych koszach na śmieci.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: