Herbata do mleka? Wrzuć torebkę do garnka, a powstanie coś pysznego. I nie chodzi o bawarkę

Połączenie herbaty i mleka kojarzy się głównie z bawarką. Okazuje się, że z tych samych produktów można przygotować smaczny dodatek do kanapek. Wystarczy wrzucić torebkę herbaty do gotującego się mleka.

Wiele osób nie wyobraża sobie śniadania bez produktów mlecznych. Jak samodzielnie przygotować popularny dodatek do chleba? Nie wszyscy wiedzą, że wrzucając torebkę herbaty do gotującego się mleka można przyrządzić... twaróg. Jego wykonanie to bułka z masłem, a rezultat zaskakuje.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Do przygotowania twarogu będzie potrzebny durszlak wyłożony gazą

Samodzielne przygotowanie sera nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zagotować mleko z herbatą i przyprawić je miodem, solą i sokiem z cytryny. Powstały twaróg będzie komponował się doskonale ze świeżym pieczywem. Takie połączenie sprawdzi się zarówno na śniadanie, jak i kolację. Wykonanie sera nie powinno zająć więcej niż dwadzieścia minut.

Przepis na twaróg z mleka i herbaty. Będzie wspaniałym dodatkiem do chleba

Do przyrządzenia twarogu z herbaty i mleka będą potrzebne cytryna, sól oraz płynny miód. Przygotowanie zajmuje tylko kilkanaście minut.

Składniki:

  • litr mleka,
  • torebka czarnej herbaty,
  • szczypta soli,
  • cytryna,
  • miód.

Przygotowanie:

  1. Zagotuj mleko w garnku, ciągle mieszając. Nie powinno się przypalić. Kiedy mleko będzie ciepłe, dodaj do garnka torebkę herbaty. Doprowadź całość do wrzenia.
  2. Gotuj mleko z herbatą przez kilkanaście minut i pozostaw do przestudzenia.
  3. Następnie do mikstury dodaj sok z cytryny. Wyjmij z garnka torebkę herbaty i przypraw mleko miodem i solą.
  4. Ponownie gotuj mleko na małym ogniu przez kilka minut. Po tym czasie powinna powstać masa twarogowa.
  5. Przygotuj durszlak wyłożony gazą i przełóż do niego powstałą masę. Całość przykryj folią spożywczą i odstaw do lodówki do odsączenia na co najmniej kilka godzin.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: