Gotujesz rosół? Powiedz "nie" szumowinom. Ten jeden prosty trik sprawi, że będzie idealnie klarowny

Rosół to jedna z potraw kanonu kuchni polskiej i często pojawia się na niedzielnym stole. Odpowiednie mięso, warzywa i przyprawy mogą sprawić, że wychodzi niezwykle aromatyczna i o intensywnej barwie. Co zrobić, aby była idealnie klarowna?

Podawany z makaronem, marchewką i natką pietruszki wygląda i smakuje fantastycznie. Jak przyrządzić rosół, aby był klarowny i nie powstawał na jego powierzchni mętny osad? Wystarczy trzymać się pewnej reguły - chodzi o przygotowanie mięsa, na którym gotuje się zupę.

Zobacz wideo Plotek z wizytą u Magdy Gessler. Jak wygląda wnętrze restauracji?

Jak przyrządzić rosół o wyrazistym smaku? Kluczowe będą dodawane do niego mięso i przyprawy

Rosół jest potrawą, której przygotowanie może zająć sporo czasu. Aby miał wyrazisty smak oraz intensywny kolor, warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego mięsa. Zupa wyjdzie doskonale aromatyczna, jeżeli połączy się różne rodzaje mięs, np. porcję rosołową z mięsem wołowym oraz szyją indyka. Sprawdzą się też podroby, żołądki i serca. Jeśli chodzi o przyprawy, nie można zapomnieć o lubczyku, liściach laurowych, ziarnach ziela angielskiego, czarnym pieprzu w ziarnach oraz soli, którą należy dodać pod koniec gotowania.

Klarowny rosół? Wypróbuj ten prosty trik z mięsem

Warto pamiętać, że szykując rosół powinno się dodawać składniki we właściwej kolejności. Mięso należy wrzucać jako pierwsze, na zimną wodę. Następnie dodaje się warzywa, przyprawy na sam koniec. Jedynie ziele angielskie i liść laurowy można wrzucić wcześniej, aby zupa mogła nabrać aromatu. Lubczyk pod wpływem gotowania może stracić smak, dlatego powinno się go dodawać pod koniec przyrządzania rosołu.

Jak nie dopuścić do powstania mętnego osadu na rosole? Wystarczy wymoczyć dobrze mięso przed gotowaniem zupy. Kolejnym krokiem będzie podgotowanie go i wymienienie wody na świeżą. W ten sposób uniknie się pojawienia nieapetycznych szumowin. Dobrze jest pamiętać o długości gotowania - im dłużej gotuje się rosół, tym staje się bardziej aromatyczny.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA