Włóż folię spożywczą do zamrażarki. Przy następnym użyciu podziękujesz sobie za przezorność

Folia spożywcza w zamrażarce brzmi dość niekonwencjonalnie, ale to bardzo przydatna sztuczka. Przyda się każdemu, kto miał kiedykolwiek problem ze sklejoną lub podartą folią. Jeśli raz wypróbujecie ten sposób, już zawsze będziecie się go trzymać. Jak działa na folię niska temperatura? Przekonajcie się sami!

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak żart lub pomyłka. Nic bardziej mylnego! Trzymanie folii spożywczej w zamrażarce jest znanym i sprawdzonym przez wielu sposobem. Jeśli również miewasz w kuchni problem z rozwinięciem folii, jej sklejeniem czy rozerwaniem - koniecznie zapoznaj się z tą metodą.

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Do czego przydaje się folia w kuchni?

Folii spożywczej używa się głównie do owijania żywności w celu ochrony przed utratą świeżości. Szczelnie zawinięte danie zachowuje swój smak, aromat i wartości odżywcze. Trzymane w ten sposób jedzenie w lodówce nie ulega szybkiemu zepsuciu. W folię można owinąć zarówno owoce i warzywa, jak i wędliny, a nawet ciasta.

Spinacze - zdjęcie ilustracyjne Dlaczego warto mieć spinacze również w kuchni? Te triki cię zaskoczą

Chroni ona także przed brudem, kurzem i drobnoustrojami, które osiadają na odkrytej żywności. Przydaje się także wiosną i latem, kiedy chcemy napić się z kubka na dworze. Owinięcie naczynia folią uniemożliwia późniejsze wyławianie owadów.

Folia spożywcza w zamrażarce. Dziwny, ale skuteczny sposób

Nie da się ukryć, że folia spożywcza ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przedmiotów pomocnych w kuchni. Dla wielu osób stanowi jednak powód do zdenerwowania. Ze względu na bardzo cienką powierzchnię, bardzo często się przedziera. Zwykle w najmniej odpowiednich momentach. Poza tym niech uniesie rękę ten, kogo nigdy nie zirytowało szukanie początku sklejonej folii. Te problemy to błahostki, lecz wcale nie muszą nam towarzyszyć każdego dnia.

Jak sprawdzić, czy papier toaletowy będzie wydajny? Włóż papier toaletowy do lodówki i zobacz, co się stanie. Genialny trik do twojej kuchni

Wystarczy, że przed użyciem folii, umieścimy ją w zamrażarce. Co nam to da? Niska temperatura sprawi, że materiał się usztywni i utwardzi. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie odwijać i odrywać dowolny jej fragment. Chłód zamrażarki spowoduje też, że uciążliwa do tej pory folia przestanie się sklejać. Pozwoli to zaoszczędzić wiele stresu i czasu.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: