Domowe sposoby na pozbycie się much. Najważniejsza jest odpowiednia kompozycja zapachów. Będą uciekać jak szalone

Wraz ze słońcem i piękną pogodą pojawiły się one, muchy. Natrętne, bzyczące nad głową i irytujące owady, które są utrapieniem wielu osób, szczególnie tych mieszkających na wsiach. To z ich powodu niekiedy nie da się wręcz wytrzymać na zewnątrz, a marzenie o spokojnej drzemce w hamaku można wsadzić między bajki. Na całe szczęścia istnieją proste domowe sposoby na to, jak pozbyć się tych intruzów.

Nawet najpiękniejszy i najbardziej słoneczny dzień będzie zrujnowany, jeśli zamiast uspokajającego śpiewu ptaków, będziemy słyszeć jedynie irytujące bzyczenie. Muchy potrafią uprzykrzyć życie każdemu, szczególnie jeśli wlecą również do mieszkań i domów. Te natrętne insekty będą wówczas siadały na jedzeniu, a to może być już niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przenoszą one bowiem wiele zarazków. Z tego powodu lepiej odpowiednio się zabezpieczyć i odstraszać muchy od samego wejścia.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Ten zapach skutecznie odstraszy muchy

Poza oczywistym i skutecznym sposobem, takim jak założenie w oknach moskitier, istnieje jeszcze kilka innych sposobów na odstraszenie much z naszego domu i podwórka. Jednym z nich jest przygotowanie słoików z aromatem, który o ile dla ludzi jest całkiem przyjemny, tak dla much będzie istnym fetorem. Taką mieszankę najlepiej przygotować w kilku słoikach i rozstawić je na tarasie, w domu, czy na parapetach. Na dno naczynia wykładamy watę, którą należy skropić ekstraktem waniliowym oraz kilkoma kroplami olejku lawendowego. Na wierzch układamy gałęzie mięty i całość przykrywamy gazą lub cienką chusteczką higieniczną. Takie kompozycje zapachowe dość dobrze radzą sobie z natrętnymi insektami, a dodatkowym plusem jest fakt, że takiej mieszanki nie polubią również mole spożywcze. Można więc tym sposobem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Inną miksturą, która można z kolei spryskać np. ramy okien i drzwi, jest mieszanka wódki, goździków, lawendy i olejku cytrynowego. Na litr wody należy użyć 2-3 kieliszków wódki oraz kilka kropel olejku goździkowego, lawendowego i cytrynowego. Taka niecodzienna kompozycja zapachowa powinna skutecznie poradzić sobie z muchami. Jej plusem jest fakt, że jest zupełnie naturalna, a przy tym bezpieczna dla właścicieli zwierząt domowych.

Inne sposoby na nieproszonych gości

Poza mieszankami zapachowymi, w odstraszaniu much sprawdzą się również inne sposoby. Jednym z nich, który radzi sobie również z gołębiami, jest zawieszanie starych płyt CD na balkonie, czy tarasie. Odbijające się od powierzchni płyty światło jest intensywne i nieprzyjemne dla tych owadów. Na podobnej zasadzie działać będzie również kilka monet wrzuconych do foliówki z wodą. Takie odbijające światło woreczki można również powiesić, lub położyć w konkretnych miejscach. Sprawdzić się może również rozsypanie pieprzu i cynamonu w miejscach, gdzie much jest najwięcej. Niestety, na niektóre muchy te sposoby mogą nie zadziałać, dlatego najlepiej jest połączyć kilka metod jednocześnie, by zwiększyć szansę na powodzenie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.