Sezon na ogórki gruntowe dopiero się zaczął, jednak już dziś w wielu domach powstają pierwsze przetwory. Kultowym przysmakiem są ogórki małosolne, które robi się szybko i już po paru dniach można skonsumować. Ważna jest jednak odpowiednia zalewa, Karol Okrasa zdradza jakiego dodatku używa.
Najlepsze ogórki małosolne to takie, które są lekko kwaśne, cechuje je słona nuta, a konsystencja warzywa jest lekko chrupiąca. Brzmi dość zawile, ale tak naprawdę uzyskanie takiego efektu nie wymaga ciężkiej pracy. Kluczem jest kilka sprawdzonych patentów. Karol Okrasa zdradza przepis na najlepszą zalewę do ogórków małosolnych, jak sam przyznaje, bazuje na doświadczeniu mamy, która zawsze wiedziała, co zrobić, aby już po kilku dniach można było zajadać się domową przekąską.
Składniki:
Zalewa do ogórków małosolnych:
Okrasa zdradza, że przed rozpoczęciem przyrządzania przetworów, należy wrzucić ogórki do miski i zalać zimną wodą, aby napęczniały. Dzięki temu uzupełnią deficyt, który powstał na skutek przechowywania warzyw. Będą jędrne i chrupiące. Ciepła woda użyta do zalewy to nie przypadek. Kucharz zaznacza, że w ten sposób wrzucona do niej gorczyca uwalnia więcej aromatu. Ponadto na gotowe ogórki małosolne nie będzie trzeba długo czekać.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.