Podlewaj ogórki gruntowe w ten sposób, a latem nie nadążysz zbierać plonów. Wystarczy odrobina dwóch tanich produktów

Uprawa ogórków gruntowych, choć nie jest trudna, to wymaga odrobiny wiedzy. Jeśli chcemy latem cieszyć się obfitymi plonami, warto podlewać je w specjalny sposób. Wystarczy dodać odrobinę jednego składnika do wody i podlewać przygotowaną mieszanką ogórki. Każdy ogrodnik potwierdzi, że po takim zabiegu będą rosły jak szalone.

Czasem tanie i proste sposoby okazują się najbardziej skuteczne. Nie trzeba wcale dać się zwariować dziesiątkom sklepowych produktów, które kuszą obietnicami na opakowaniach. Niekiedy lepiej posłuchać starych, babcinych rad i zająć się ogródkiem "po domowemu". Jesteś bowiem w stanie sama przygotować preparat to podlewania ogórków, który sprawi, że za parę tygodni roślina będzie uginała się pod ciężarem dorodnych plonów.

Zobacz wideo Nowy sposób na ogórki małosolne. Zrób je na sucho!

Dodaj do wody te produkty. Na pewno masz je w szafce

Ogórki, jak każdą roślinę, trzeba regularnie podlewać i nawozić. Ten sposób pozwala robić dwie rzeczy naraz. Zamiast zwykłej wody warto dać roślinom nieco ulepszoną jej wersję, dodając do cieczy... cukier. Glukoza zawarta w tym słodziku wpłynie na lepszy rozwój plonów. Ogórków będzie znacznie więcej, a one same będą bardzo soczyste i sprężyste. Wystarczy w litrze wody rozpuścić dwie łyżki cukru białego lub jedną tabletkę glukozy. Gdy mikstura ostygnie, możemy śmiało napełnić nią konewkę i podlać warzywnik.

Innym sprawdzonym sposobem jest użycie drożdży. One również wspomagają wzrost roślin, a dodatkowo będą doskonałym remedium na wszelkiego rodzaju choroby grzybowe, które lubią atakować ogródki. Oprysk i podlewanie mieszanką drożdżową skutecznie odstraszy również mszyce. Tu jednak warto zaopatrzyć się w bardzo głębokie naczynie, bowiem 100 gramów świeżych drożdży należy zalać 10 litrami przegotowanej, ciepłej wody. Mieszankę należy odstawić na conajmniej 7 dni, by zaszły wszystkie potrzebne procesy fermentacji. Ogórki podlewamy zaś roztworem drożdżowej odżywki i świeżej wody w proporcjach 1:1. W innej konfiguracji mieszanka mogłaby być zbyt intensywna.

Podlewasz ogórki wystarczająco często?

Ogórki należą do roślin, które wymagają naprawdę częstego podlewania. Nie można jednak przesadzić z ilością wody, bowiem roślina ta jest słabo ukorzeniona, co czyni ją bardzo wrażliwą na przelanie, a o to nietrudno gdy natura przyniesie wiele opadów deszczu. Najwięcej wody potrzebują w momencie gdy pojawiają się kwiaty oraz owoce. Wtedy czerpią z gleby jak najwięcej, dlatego jest to również dobry moment, by zaaplikować im drożdżową odżywkę oraz roztwór wody z cukrem. Z pewnością efekty tych działań uda się zaobserwować po obfitych i pięknych plonach.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.