Podlej tym krzewy, a będą uginały się od pomidorów. Wystarczy wymieszać dwa składniki

Masz w ogrodzie pomidory, ale nie wiesz, co zrobić, aby lepiej rosły i dały obfite plony? Wystarczy wymieszać dwa składniki i podlewać rośliny taką mieszanką raz w tygodniu. Efekt z pewnością cię zaskoczy.

Jak pielęgnować pomidory, aby były piękne i zdrowe? Jeśli nie rosną, a ich liście żółkną i opadają, warto zastosować pewną prostą metodę, która sprawi, że odżyją i będzie można zbierać obfite plony. Wystarczy podlewać je raz w tygodniu specjalną mieszanką. Podpowiadamy, jak samodzielnie przygotować nawóz.

Zobacz wideo Sycące spaghetti alla puttanesca

Pomidory to niskokaloryczne warzywa bogate w witaminy i minerały

Pomidory to warzywa bogate w witaminę C, A, E oraz flawonoidy i karotenoidy, które mają właściwości przeciwzapalne. Zawierają duże ilości błonnika, są niskokaloryczne, pomagają w utrzymaniu uczucia sytości i kontrolowaniu wagi. Pomidory są świetnym źródłem potasu, który wpływa korzystnie  na pracę serca. Są bardzo uniwersalnym składnikiem, który można dodawać do sałatek, kanapek, sosów, zup, zapiekanek i wielu innych potraw.

Nawóz przygotujesz z dwóch składników. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Co zrobić, aby wyhodować zdrowe pomidory? Jednym z najprostszych sposobów na ich właściwą pielęgnację jest przygotowanie nawozu z wody i kwasku cytrynowego. Sprawdzi się on szczególnie w przypadku, kiedy krzewy nie chcą rosnąć, a liście robią się żółte i opadają. Podlanie ich specjalną miksturą pozwoli im pobierać wartości odżywczych z gleby, wzrastać i owocować we właściwy sposób.

Nawóz z kwasku cytrynowego ułatwia krzewom pobieranie z gleby niezbędnych składników odżywczych, np. potasu i fosforu. Jak go przygotować? Do podlania jednego krzewu będzie potrzebne około pół litra roztworu. Proporcje, jakie należy zachować to łyżeczka kwasku cytrynowego na dziesięć litrów wody. Taką miksturą należy podlewać krzewy raz w tygodniu po tym, jak podleje się je wodą. Kwasek cytrynowy sprawdzi się również przy uprawie ogórków i papryki.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: