To nie tylko dodatek do herbaty i różnych potraw. Takiego zastosowania cytryny mogłeś nie znać

Sok z cytryny w domu może zostać wykorzystany na wiele różnych sposobów. Wiele osób dodaje go do różnych napojów i potraw. Inne zastosowanie dotyczy sprzątania kuchni. Podpowiadamy, jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową przy użyciu cytryny. Efekt zaskakuje!

Cytryna to owoc o właściwościach, które pozwalają stosować ją w różnych dziedzinach życia. Może przydać się jako dodatek do potraw, ale też jako główny składnik podczas domowych porządków, np. kiedy trzeba wyczyścić mikrofalówkę. Jak przygotować taki preparat? Receptura jest naprawdę prosta i szybka w wykonaniu. 

Zobacz wideo Beata Kozidrak wyznała: Graliśmy z playbacku, taśma stanęła

Cytryna w domu może mieć bardzo szerokie zastosowanie

Cytrynę ma zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce, może też być stosowana jako domowy medykament. To popularny składnik wielu dań i napojów. Sok z cytryny jest często dodawany do herbat, lemoniad, koktajli, a także do potraw mięsnych i sałatek. W kosmetyce używa się m.in. do rozjaśniania skóry i usuwania przebarwień. Cytrynę stosuje się podczas leczenia przeziębień, kaszlu i bólu gardła. Ze względu na swoje właściwości sok z cytryny jest również używany jako naturalny środek czyszczący, np. do usuwania plam z tkanin i osadu z kranów i zlewozmywaków. Będzie też doskonałym środkiem do wyczyszczenie mikrofalówki.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową przy pomocy soku z cytryny?

Kuchenka mikrofalowa to jedno z urządzeń, bez których wiele osób nie wyobraża sobie życia. Co zrobić, aby zawsze lśniła? Przede wszystkim warto pamiętać o jej regularnym czyszczeniu po każdym użyciu. Jeśli nie chce się stosować specjalnych środków chemicznych do tego przeznaczonych, można skorzystać z prostego triku z sokiem z cytryny.

Jak przygotować taki preparat? Wystarczy wymieszać trzy szklanki wody z sokiem z jednej cytryny. Zamiast owocu można też użyć kwasku cytrynowego. Taka mieszanka powinna zostać umieszczona w misce w kuchence mikrofalowej. Następnie wystarczy nastawić urządzenie na najwyższą moc na trzy minuty. Ostatnim krokiem będzie przetarcie wnętrza czystą ścierką.  

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.