Lep na muchy wygląda paskudnie? Wypróbuj tę metodę, a owady nie wlecą do domu

Muchy od zawsze kojarzą się z brudem i mnóstwem bakterii. Nic w tym dziwnego, w końcu bardzo często można zobaczyć, jak siadają na zwierzęcych odchodach. Dlatego jeśli nie chcesz, aby kolejnym przystankiem był obiad lub domowe ciasto, wypróbuj nasz nietypowy trik.
Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

W sezonie letnim muchy to wręcz nieodłączny element krajobrazu. O ile fruwają na zewnątrz, to problem rozwiązuje się sam. Gorzej jeśli siadają na filiżance z kawą lub przyrządzonym jedzeniu. Nieustanne odganianie bywa wyjątkowo irytujące, dlatego sprawdź, co zrobić, aby żaden owad nie przekroczył framugi okna.

Jak pozbyć się much raz na zawsze? Nie musisz zamykać okien!

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest stosowanie moskitiery. Jednak bywa, że siatka odczepi się z jednej strony, lub w danym momencie nie masz już tego produktu, a muchy nie dają ci spokoju. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie prostego odstraszacza. Zwłaszcza kiedy chcesz otworzyć balkon, aby złapać nieco świeżego powietrza. 

W mediach społecznościowych pojawił się nietypowy trik. Co więcej, internauci, nawet ci sceptyczni przyznali, że choć nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje, to ten domowy sposób naprawdę działa! Wystarczy, że do foliowego, przezroczystego woreczka wlejesz wodę. Następnie umieścisz go w otwartych drzwiach balkonowych lub w uchylonym oknie, a żadna mucha nie wleci do domu. Pod nagraniem zamieszczonym na TikToku pojawiło się wiele komentarzy, które potwierdzają skuteczność tej metody.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mucha i jej brudne życie, czyli dlaczego trudno polubić te owady

Mucha siada, na czym popadnie. Te owady przyciąga nie tylko słodki zapach, ale także fetor odchodów. Dlatego, zanim dotrze na twój talerz, prawdopodobnie siedziała w wielu paskudnych miejscach. Odżywiają się w sposób ssący zatem jeżeli dany pokarm nie nadaje się do picia, robią co mogą, aby zamienić kąsek w płynną formę. Jak tego dokonują? W uproszczeniu można powiedzieć, że plują na jedzenie, a konkretnie wydzielają określone enzymy, które zmieniają konsystencję potrawy.

To dopiero początek. Ze względu na ich bogate życie podróżnicze, na odnóżach znajduje się nawet 200 różnorodnych patogenów. Już jeden owad stanowi zagrożenie dla zdrowia, ponieważ może wywołać między innymi gruźlicę, polio, salmonellozę i inne choroby. Dlatego jeśli nie chcesz się narażać siebie i pozostałych domowników na różne schorzenia, wypróbuj nasz trik, a będąc poza domem, zabezpiecz żywność i filiżanki zakrywaj spodkiem, aby muchy nie miały kontaktu także z napojami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.