Nalewka z wiśni zrobiona w ten sposób wyjdzie wyśmienicie. Przygotujesz ją z czterech składników

Wiśnie pojawiają się na drzewach już w ostatnich dniach czerwca. Z tych sezonowych owoców można przyrządzić wiele różnych przetworów. Jednym z nich jest nalewka z wiśni. Przedstawiamy tradycyjną recepturę, dzięki której będzie można ją przygotować.

Wiśnie są owocami, które posiadają wiele cennych właściwości. Zawierają duże ilości witaminy Coraz polifenole, które spowalniają procesy starzenia komórek i posiadają działanie przeciwzapalne. Wiśnie są też źródłem miedzi i potasu. Alkohol, który sporządza się z tych owoców, dozowany w umiarkowanych ilościach, może mieć pozytywne działanie dla ludzkiego organizmu. Jak zrobić nalewkę z wiśni? Do jej przygotowania wystarczą tylko cztery składniki.

Zobacz wideo Swieża i lekka frittata według Volodymyra Testardiego

Nalewka z wiśni. Wyjdzie aromatyczna i pełna głębokiego smaku

Do przyrządzenia nalewki z wiśni przydadzą się drylownica, pięciolitrowy słoik, lejek z sitkiem oraz butelki, do których będzie się przelewać nalewki. Nalewkę przygotowuje się z wydrylowanych wiśni.

Składniki:

  • dwa i pół kilograma dojrzałych wiśni,
  • litr spirytusu,
  • 400 ml przegotowanej wody,
  • kilogram cukru.

Nalewkę przygotujesz w kilku prostych krokach

Przygotowanie:

  1. Oddziel szypułki od wiśni, umyj owoce i wydryluj je. 
  2. Rozcieńcz spirytus z wodą. Wiśnie przełóż do słoika i zalej alkoholem. Odstaw naczynie z owocami w ciemne i ciepłe miejsce na około pięć tygodni. Co kilka dni wstrząśnij słoikiem.
  3. Po tym czasie przelej nalewkę do innego naczynia, owoce zasyp cukrem i pozostaw mieszankę na kolejnych kilka dni. Cukier powinien się całkowicie rozpuścić. Kiedy cukier się rozpuści, połącz zawartość obu naczyń. Owoce odcedź.
  4. Przelej nalewkę z wiśni do szklanej butelki, szczelnie ją zamknij i odstaw w chłodne miejsce na około miesiąc. Po upływie tego czasu odcedź nalewkę z powstałego na dnie osadu.

Nalewkę można konsumować już po upływie sześciu tygodni. Podczas przyrządzania nalewki, dla uzyskania bogatszego smaku, można użyć też miodu i liści szałwii. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: