Jak wyczyścić przypalony garnek? Zapomnij o sodzie i szorowaniu. Ten produkt jest w każdej kuchni

Coś się przywarło i nie wiesz, jak wyczyścić przypalony garnek? Choć jednym z najczęściej stosowanych produktów jest soda oczyszczona, to jednak my mamy inne rozwiązanie. Wystarczy, że użyjesz jednej, prostej przyprawy, a problem rozwiąże się sam.
Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Jak wyczyścić przypalony garnek? Już na samą myśl odechciewa ci się kolejnego szorowania i niszczenia powłoki. Jest jednak metoda, dzięki której bez większych starań usuniesz zabrudzenia. Pomocna będzie zwykła sól i inne domowe sposoby.

Domowe sposoby na przypalony garnek. Nie kombinuj, wybierz sól

W obecnych czasach przypalone naczynia to dość rzadki widok. W końcu na rynku jest coraz więcej patelni i garnków ze specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu. Czasem jednak wystarczy chwila nieuwagi, a kiedy woda wyparuje z potrawy, zaczyna się przywierać. Wówczas nie tylko całe danie pachnie niezbyt smacznie, ale i dno wygląda koszmarnie. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić przypalony garnek sięgnij po sól. Dawniej tego typu pechowe przygody zdarzały się znacznie częściej, a gospodynie nie miały w zasięgu żadnych detergentów. Stąd korzystanie z przyprawy okazało się bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem.

Do przypalonego garnka wsyp szklankę soli. Wlej dwie szklanki wody i postaw naczynie na palnik. Na małym, a później średnim ogniu podgrzewaj mieszankę. Doprowadź do wrzenia. Gotuj przez kilka minut, pilnując, aby nie wyparowała cała woda. Następnie wylej resztki i umyj garnek przy pomocy gąbki z płynem do naczyń. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak wyczyścić przypalony garnek? Pomocne rozwiązania

Nieco bardziej awangardową metodą usuwania spalenizny jest wykorzystanie Coca-coli. Wystarczy wlać szklankę napoju i gotować przez kilka minut. Umyć garnek i gotowe. Natomiast kiedy jest już wieczór i nie masz ochoty na sprzątanie, albo zwyczajnie spieszysz się i nie chcesz, żeby garnek z czasem wyglądał coraz gorzej, użyj kostek do zmywarki. Rozkrusz je, zalej bardzo ciepłą wodą. Odstaw na noc, a rano umyjesz go bez trudu i wysiłku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.