Czy czereśnie można mrozić? Odpowiedź jest tylko jedna. O tej zasadzie nie wolno zapominać

Czereśnie to jedne z sezonowych owoców, które pojawiają się w czerwcu. Co zrobić, aby można było cieszyć się ich smakiem przez cały rok. Nie wiesz, czy czereśnie można mrozić? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Czereśnie to niezwykle smaczne i soczyste owoce, które posiadają wiele właściwości zdrowotnych. Są źródłem m.in. witamin C, A i E, potasu i żelaza. Poza tym są bogate w antyoksydanty, które pomagają zwalczać wolne rodniki w organizmie. Co ciekawe, czereśnie to źródło melatoniny i warto je włączać do diety w celu poprawy jakości snu. Te owoce sprawdzają się w różnych deserach, ale czy nadają się też do mrożenia?

Zobacz wideo Swieża i lekka frittata według Volodymyra Testardiego

Czy czereśnie można mrozić? Można. Dzięki temu będą w domu przez cały rok

Czereśnie to owoce, które pojawiają się przez dość krótki czas w roku. Aby móc cieszyć się ich smakiem również jesienią i zimną można je zamrozić. Te soczyste owoce nadają się do mrożenia zarówno w całości, jak i wydrylowane. 

Takie owoce sprawdzą się podczas przyrządzania różnego rodzaju przetworów, kompotów i ciast. Będą one doskonałym źródłem witamin w chłodniejszych miesiącach. Warto dodać, że owoce, jakie dodaje się do przetworów powinny być wydrylowane ze względu na szkodliwy kwas, jaki wydziela się z pestek.

W jaki sposób mrozić czereśnie? Ten sposób jest najbardziej skuteczny

Aby zamrozić czereśnie, należy je wcześniej dokładnie umyć i usunąć ogonki. Następnie owoce można wydrylować.  

Wydrylowane czereśnie należy rozłożyć na tacy i wstawić na godzinę do zamrażarki. Dopiero po tym czasie można je wyjąć i przełożyć do przeznaczonych na nie woreczków albo specjalnych pojemników i ponownie włożyć do zamrażarki. Zamrożone owoce można przechowywać maksymalnie przez dwanaście miesięcy. Dzięki temu można je jeść nie tylko w czerwcu i w lipcu, ale przez cały rok. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: