Muszki owocówki oblegają twoją kuchnię? Weź przyprawę i zamiast dodać ją do zupy, rozłóż w mieszkaniu

Muszki owocówki zalicza się do grona najbardziej uciążliwych owadów. To one, obok zwykłych much, komarów czy moli spożywczych, najbardziej uprzykrzają nam życie. Jaki jest sposób na muszki owocówki? Jak wypędzić je z kuchni? Wystarczy sięgnąć po popularną przyprawę do zup i sosów.

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lato to pora roku, na którą czeka większość z nas. Jest ciepło, słonecznie, dni są dłuższe, a stoiska na targach uginają się od sezonowych warzyw i owoców. Można byłoby pomyśleć, że jest idealnie, gdyby nie owady. To one najbardziej uprzykrzają nam życie o tej porze roku. Osy, komary, muchy oraz muszki owocówki. Te ostatnie szczególnie uwielbiają przebywać w naszych kuchniach, w których często latem roi się od owoców. Czy jest jakiś sposób na muszki owocówki? Jak się ich pozbyć? Wystarczy przejrzeć szuflady z przyprawami.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty? Jak pozbyć się mrówek, muszek i komarów?

Sposób na muszki owocówki. Rozłóż w mieszkaniu liście laurowe

Zanim zaczniecie walczyć z muszkami owocówkami, dobrze się przygotujcie. W innym wypadku walka nie będzie równa. Schowajcie do lodówek, szafek i szuflad wszystko to, co może zwabić owady. Nie przechowujcie warzyw i owoców dłużej niż to konieczne, a najlepiej trzymajcie je zamknięte, jeśli to możliwe. Sprawdźcie też, czy macie szczelne pojemniki na śmieci, przepełnione kubły czym prędzej opróżnijcie.

Gdy już zadbacie o porządek i czystość, możecie pogrzebać w szufladzie z przyprawami. To właśnie tam znajdziecie receptę na wasze problemy - liście laurowe. Zakładamy, że zdecydowana większość ma je w domu, a jeśli nie, to na pewno kupicie je w najbliższym sklepie. Liście laurowe można też z powodzeniem uprawiać w domu. Więcej o tym przeczytacie w tekście poniżej:

Choć my uważamy tę przyprawę za jedną z najlepszych w kuchni, muszkom owocówkom nie jest z nią po drodze. Liście laurowe działają na nie odstraszająco. Wystarczy więc, że rozłożycie kilka listków tam, gdzie pojawiają się te owady, a więc najczęściej w rożnych kuchennych zakamarkach. Nie zaszkodzi też, gdy rozłożycie przyprawę w miejscach, w których muszek jeszcze nie było, ale jest duże prawdopodobieństwo, że się pojawiają, czyli w pobliżu owoców i warzyw, a także obok kosza na śmieci. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.