Sposób na mrożenie napojów, czyli jak cieszyć się zimną wodą bez użycia lodówki. To prawdziwy game changer tego lata!

Sposób na mrożenie napojów jest banalnie prosty. Wystarczy butelkę z wodą lub innym trunkiem wsadzić do lodówki i chwilę poczekać na efekty. Proces chłodzenia przyspieszymy, jeśli napój owiniemy zwilżoną szmatką i całość włożymy do chłodziarki. Jednak co zrobić, kiedy żar leje się z nieba, pod ręką nie ma żadnej l , ani kostek lodów, a jedyne, o czym marzymy to łyk zimnej wody? Z pomocą przychodzą te trzy banalnie proste sposoby.

Sposób na mrożenie napojów w czasie upalnych i gorących dni to prawdziwy game changer tego lata. Nie potrzebujemy specjalnych turystycznych lodówek, czy chłodzących wkładów. Tym razem to natura przychodzi z pomocą i podpowiada, jak schłodzić butelkę wody, czy innego trunku nawet o kilka stopni. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nie wiesz co zrobić z truskawkami? Wypróbuj babciny przepis. Potrzebujesz tylko trzech składników

Sposób na mrożenie napojów. Trzy pomysły warte odnotowania

Jak szybko schłodzić napój, czy wodę? Wystarczy, że zawiniemy butelkę w mokrą szmatkę i całość włożymy do zamrażalnika lub lodówki. Efekt murowany i już po kilku chwilach można cieszyć się z chłodnego i orzeźwiającego trunku. Jednak co zrobić, kiedy jesteśmy na plaży, w górach, czy lesie? I na to mamy sposób. Jeśli jesteśmy na biwaku i mamy dostęp do bieżącej wody, wtedy warto włożyć butelki do miski z zimną wodą i dodać odrobinę soli. Schłodzi to nam napój do odpowiedniej temperatury, pod warunkiem że całość umieścimy w zacienionym miejscu.

Jednak w czasie wakacyjnych wyjazdów i wędrówek nie zawsze mamy możliwość skorzystania z miski z zimną wodą. Wtedy z pomocą przychodzi sama natura. Wędrując po górach, zabrany ze sobą napój, możemy szybko schłodzić, wkładając butelkę do rzeki, czy potoku. Pamiętajmy tylko o tym, aby zabezpieczyć napój przed odpłynięciem lub wylaniem.

Kolejny sposób to "wietrzenie". Tutaj przyda się ręcznik lub skarpetka. Materiałem owijamy butelkę, którą stawiamy w zacienionym i wietrznym miejscu. Napój szybko stanie się przyjemnie chłodny i gotowy do spożycia.

Co jeśli jesteśmy na plaży i w najbliższej okolicy brak zacienionego miejsca, albo rwącej rzeki, a włożenie butelki z napojem do jeziora, czy morza nie jest możliwe, z uwagi na kąpiące się osoby i fale? Wtedy z pomocą przychodzi piasek. Nie jest to może najszybszy sposób, ale dzięki temu jesteśmy w stanie schłodzić nieco napój, nawet o kilka stopni. Co należy zrobić? Wystarczy, że butelkę z wodą, czy innym trunkiem zakopiemy w ziemi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA