Łatwy sposób na mrówki. Dzięki tym trikom pozbędziesz się owadów w bezpieczny i szybki sposób

Mrówki w domu i ogrodzie. Któż z nimi nie walczył? Zrezygnowani sięgamy czasem po drażniące chemiczne środki, które niestety nie są dobre dla otoczenia. Zbyt duże i częste ich stosowanie może okazać się nie tylko niebezpieczne np. dla kwiatów, ale często i człowieka. Zanim sięgniemy po ostateczne rozwiązania, warto zastosować nasze łatwe sposoby na mrówki. Dzięki tym trikom pozbędziesz się nieproszonych gości w bezpieczny i szybki sposób.

Kto walczył z mrówkami, ten wie, jak czasem ciężko się ich pozbyć. Wchodzą w najciaśniejszy kąt, składają jaja i pomimo dokładnego szorowania szafek i półek - nadal są obecne. Zdesperowani sięgamy po chemię, która może i szybko zlikwidować problem, ale niestety nie jest ona bezpieczna. Mając małe dzieci, czy zwierzęta, trzeba ostrożnie podchodzić od tematu. Rozwiązaniem może być tu soda oczyszczona, wrzątek i miód. Będzie tanio, szybko, a przede wszystkim skutecznie. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nie wiesz co zrobić z truskawkami? Wypróbuj babciny przepis. Potrzebujesz tylko trzech składników

Łatwy sposób na mrówki. Potrzebujesz tylko tych produktów

Czy istnieje łatwy sposób na mrówki, aby szybko i przede wszystkim skutecznie pozbyć się ich z domu lub ogrodu? Oczywiście, że tak, a przyda się do tego soda oczyszczona, wrzątek, miód i ryż. Każdy z tych specyfików zastosowany oddzielnie da pożądany efekt i pomoże pozbyć się nieproszonych gości.

Rozsypana soda oczyszczona jest najbezpieczniejszym i na pewno najbardziej humanitarnym sposobem na pozbycie się mrówek. Rozsypana w miejscu, gdzie jest ich najwięcej, tworzy barierę nie do przejścia dla owadów, które nie mogąc przejść dalej, być może poszukają pożywienia w innym miejscu niż twój dom, czy ogród.

Kolejnym, szybkim sposobem na mrówki jest wrzątek, ale tylko w przypadku, kiedy zostało zlokalizowane gniazdo i wypływająca woda nie uszkodzi podłóg, mebli, czy innych powierzchni. Jak to działa? Otóż wystarczy, że wylejesz wrzącą wodę na mrowisko, powtarzając tę czynność kilka razy.

Rozsypane ziarna ryżu również pomogą uporać się z mrówkami, jednak ten sposób może zajęć nieco więcej czasu. Ryż nie jest zabójczy dla tych owadów, ale jest zbyt duży, aby mogły one od razu go zjeść. Zniesione do mrowiska ziarna zaczną fermentować i pojawi się pleśń, powodując, że mrówki wyniosą się z niego.

Ostatnim ekologicznym sposobem na mrówki jest miód, a właściwie "słodka pułapka". Wylana na talerz odrobina tego słodkiego specyfiku, stworzy specjalny lep na mrówki, które wodzone zapachem słodyczy, przykleją się do miodu i nie będą w stanie się już uwolnić.

Po zastosowaniu tych metod, które sprawią, że pozbędziemy się mrówek, warto wszystkie powierzchnie wymyć dokładnie wodą z octem, aby nie tylko zdezynfekować miejsca, gdzie przebywały owady i mogły złożyć swoje jaja, ale także zabezpieczyć je przed ewentualnym ich powrotem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.