Jak przedłużyć świeżość sałaty? Koniec z marnowaniem. Od teraz zawsze będzie jak nowa

Jak przedłużyć świeżość sałaty? Na pewno zastanawia się nad tym wielu z nas. W końcu kto choć raz nie kupił w sklepie sałaty, a później wcale nie miał na nią ochoty? I leżała tam, w odmętach lodówki, aż nadawała się jedynie do wyrzucenia. Ten sposób na przechowywanie jest więc niezastąpiony w wielu domach.

Sałata to warzywa obłędnie pyszne i bardzo zdrowe, ale niestety niezbyt trwałe. Są jednak sposoby na to, aby przedłużyć jej trwałość. Co zrobić, by cieszyć się świeżą sałatą o kilka dni dłużej? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Sałatka nicejska ze stekiem z tuńczyka

Jak przedłużyć świeżość sałaty? Żałuję, że wcześniej na to nie wpadłam 

Żałuję, że wcześniej nie znałam tego sposobu. Wy też będziecie. W końcu to z nas nie chciałby przedłużyć świeżości sałaty? To warzywo smakuje obłędnie i jest doskonałą dekoracją, jednak przechowywanie go jest prawdziwą udręką. Szybko więdnie bądź zostaje zmrożone tak, że traci smak. Jest jednak na to pewien prosty sposób. Podpowiadamy, co zrobić, aby przedłużyć świeżość sałaty. Więcej trików kuchennych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sałata więdnie z bardzo prostego powodu - nie ma dostępu do wody. W sklepach jest regularnie zraszana, aby nie traciła koloru i chrupkości. Jeśli w domu będziemy przechowywać ją odpowiednio, to będziemy cieszyć się nią o wiele dłużej. Jak to zrobić? 

Świeżą sałatę myjemy pod bieżącą, zimną wodą. Nadmiar strząsamy z liści, a następnie zawijamy sałatę w ręcznik papierowy i wkładamy do woreczka lub zamykanego szklanego pojemnika. Tak przechowujemy ją w lodówce przez kilka dni. Sposób ten sprawdzi się jednak tylko wtedy, kiedy kupiona sałata nie będzie wiotka, choć w przypadku trudniejszych okazów, można próbować przywrócić ją do życia. 

Jak przywrócić życie zwiędniętej sałacie? Ten sposób jest fantastyczny 

Prosty, a jednak fantastyczny sposób na przywrócenie życia sałacie, to zamoczenie jej w zimnej wodzie. Następnie należy zawinąć ją w ręcznik papierowy, przełożyć do woreczka i odstawić do lodówki na noc. Możemy też zrobić jej półgodzinną kąpiel w lodowatej wodzie. W ten sposób będziemy mieć pewność, że szybciej się reaktywuje.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA