Gdzie na grzyby pod koniec sierpnia? Z tych miejsc wyjdziemy z pełnymi koszami apetycznych sztuk

Zbliża się najlepszy termin na zbieranie grzybów. Nie ma zatem co odkładać poszukiwania i spacerów po lesie - przełom sierpnia i września to idealny moment, by wrócić do domu z koszami pełnymi skarbów! W tych miejscach można spodziewać się solidnego wysypu!

Z każdym dniem pojawia się coraz więcej głosów na temat tego, że w lasach pojawiły się grzyby. Chociaż w wielu regionach nadal królują upały i wysokie temperatury są też na mapie Polski miejsca, gdzie deszczu i wilgoci nie brakuje. Pochmurne niebo w połączeniu z pogodną, sprzyjającą aurą to zatem doskonałe warunki, by ruszyć do lasu i wrócić do domu z koszami pełnymi smakowitości. 

Gdzie na grzyby? Schyłek sierpnia i wrzesień to idealny moment na poszukiwania

Połowa sierpnia i schyłek lata to doskonały czas, by wolne chwile planować na wyjście do lasu. To zatem doskonały moment, by zaplanować poszukiwania leśnych skarbów. Jak jednak wiadomo, z planami musi pokrywać się pogoda i sprzyjać deszcz, którego tego lata w Polsce nie było zbyt wiele. Internauci zdradzają, gdzie najlepiej szukać pięknych, smakowitych kąsków - szczególnie kurek, borowików i maślaków

Z najnowszych doniesień wynika, że w tym roku w Polsce grzybów nie brakuje. Dobre warunki do grzybobrania panują obecnie niemal we wszystkich województwach - wyjątkiem jest Podlasie i Dolny Śląsk, gdzie niestety aura nie sprzyja poszukiwaniom. 

Zobacz wideo Congee grzybowe - oryginalne i pyszne. Zrób je w domu!

Grzybobranie w tych regionach skończy się sukcesem

Wielkopolska ma doskonałe warunki do grzybobrania. Bogactwo zróżnicowanych lasów, w tym wielu świetlistych borów sosnowych to świetna zachęta dla grzybiarzy. Fanów poszukiwań zachęcamy rzecz jasna do odnalezienia własnych lokalizacji i prawdziwych perełek. Warto jednak wiedzieć, w jakie rejony się udać. W sezonie 2023 w Wielkopolsce poleca się zatem: 

  • Puszcza Notecka,
  • Lasy w trójkącie Nowy Tomyśl - Zbąszyń - Miedzichowo,
  • lasy w okolicy Czerniejewa oraz Powidza,
  • Lasy w okolicach Wolicy,
  • Rejon Brzezin,
  • Okolice Kiszkowa, Skorzęcina i Łubowa,
  • Mokrza, Chojna i Obrzycka,
  • Okolice - Głuszyny,
  • Rejon Kobylej Góry. 

Zaledwie kilka dni temu, okazałymi zbiorami, a raczej prawdziwym "złotym strzałem" pochwaliła się Natalia Brzęczek z Nowego Sącza. Na zdjęciu opublikowanym przez Lubuscy Łowcy Burz na Facebooku widzimy kolosalnych rozmiarów trofeum, które robi prawdziwe wrażenie. 

Więcej o: