Jak się pozbyć muszek owocówek? Te proste metody pozwolą szybko usunąć z kuchni uporczywe owady

Nie masz pojęcia, jak się pozbyć muszek owocówek, a twoja kuchnia stała się siedliskiem tych nieznośnych insektów? Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów, dzięki którym można je zwalczyć. Podajemy trzy proste triki.

Pozostawione na kuchennych blatach i stołach owoce są idealnym miejscem do zadomowienia się muszek owocówek. Te niewielkie owady potrafią być niezwykle uporczywe, lgną do nadgniłych owoców i bardzo szybko się rozmnażają. Co zrobić, kiedy pojawią się w kuchni i nie będą dawały spokoju? Jak sobie z nimi poradzić?

Zobacz wideo Sycące spaghetti alla puttanesca

Jak się pozbyć muszek owocówek? Ta metoda jest prosta i szybka

Jednym z rozwiązań na muszki owocówki jest przygotowanie pułapki, do której zostaną zwabione owady. Jak ją zrobić? Wystarczy ustawić w kuchni talerz z resztkami owoców, np. ze skórkami od bananów albo z pestkami brzoskwiń. Następnie należy owinąć talerz z resztkami folią spożywczą. Powinna ściśle przylegać do brzegów talerza. Kolejnym krokiem będzie nakłuwanie folii tak, aby powstały niewielkie otwory w folii. Muszki łatwo wejdą do środka, ale odnalezienie przez nie wyjścia już nie będzie takie proste.

Ten sposób jest szybki i skuteczny. Muszki znikną w kilka sekund

Kolejną metodą, która pozwala błyskawicznie usunąć muszki owocówki z domu jest skorzystanie z odkurzacza. Aby pozbyć się owadów, wystarczy włączyć urządzenie i je wciągnąć do zbiornika. Następnie należy wymienić worek z odkurzacza na nowy. To rozwiązanie można wykorzystać, kiedy brakuje czasu, a chce się bardzo szybko oczyścić kuchnię z insektów.

Warto pamiętać, aby miejsca, w których spożywa się posiłki były czyste - resztki jedzenia dobrze jest chować w zamykanych pojemnikach, a stoły i kuchenne blaty dokładnie czyścić po każdym posiłku. Dzięki temu można ograniczyć szanse na pojawienie się niechcianych insektów w kuchni. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: