Jak wyczyścić kuchenkę gazową? Nie tylko detergenty będą skuteczne. Te domowe sposoby to złoto

Czyszczenie kuchenki gazowej to dla wielu osób istna męczarnia. Brudzi się niemal po każdym gotowaniu, a niewielu z nas ma czas na to, by za każdym razem dokładnie ją wyczyścić. Jak zatem radzić sobie z zaschniętymi plamami tłuszczu i jak dobrze wyczyścić kuchenkę gazową? Podpowiadamy.

Dbanie o kuchenny sprzęt jest bardzo ważne. Regularne czyszczenie kuchenki gazowej jest bardzo ważne, ponieważ szybko się brudzi, a zaschnięte plamy tłuszczu i resztki jedzenia, nie zachęcają do przygotowania potraw. Silne detergenty nie są jednak jedynym wyborem. Oto domowe sposoby na wyczyszczenie kuchenki.  

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Jak wyczyścić kuchenkę gazową? Detergenty wcale nie są takie złe 

Zanim przystąpimy do czyszczenia kuchenki gazowej, powinniśmy wiedzieć, że zdrapywanie suchych plam jest najgorszym, co możemy zrobić. W ten sposób możemy porysować naszą kuchenkę gazową i nie będzie już prezentować się tak dobrze. Najlepszym sposobem jest namoczenie plam, pozostawienie ich na chwilę, a następnie wytarcie. Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Świetnie sprawdzają się w tym celu detergenty. Warto jednak wybrać te delikatniejsze, na bazie roślinnych ekstraktów, które są bezpieczne dla zdrowia i nie podrażnią naszej skóry i dróg oddechowych. Dla bezpieczeństwa lepiej jednak założyć wcześniej rękawiczki, które ochronią naszą skórę.  

Domowe sposoby na brudną kuchenkę gazową. Naprawdę działają 

Domowe sposoby na czyszczenie brudnej kuchenki gazowej również sprawdzą się świetnie. Mieszanka wody z octem w proporcji 1:1, która jest przelana do butelki ze spryskiwaczem, może zdziałać cuda. Należy spryskać kuchenkę, a po kwadransie dokładnie wytrzeć. W ten sposób pozbędziemy się wszelkich plam.  

Pasta z wody i sody oczyszczonej to kolejny świetny sposób. Do miseczki wsypujemy dwie łyżki sody i mieszając, dodajemy wodę łyżeczką, aż powstanie pasta. Nakładamy ją na zabrudzenia, a po 10-15 minutach, delikatnie szorujemy, by pozbyć się zabrudzeń. Nie należy robić tego mocno, ponieważ drobinki sody mogą porysować kuchenkę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.