Co zrobić, by na zamrażarce nie osiadał lód? Wystarczy prosta czynność. Ale trzeba działać od razu

Lód osiadający w zamrażarce, który utrudnia jej domknięcie, to coś, co spędza sen z powiek wielu z nas. Zamrażarkę należy regularnie rozmrażać, jednak trzeba robić to umiejętnie, by później oszczędzić sobie wysiłku z usuwaniem lodu. Podpowiadamy, co zrobić, by na zamrażarce nie osiadał lód.

Warto dbać odpowiednio o sprzęty AGD, ponieważ bez nich nie będziemy sobie w stanie poradzić z codziennym funkcjonowaniem. Lodówka i zamrażarka to najważniejsze sprzęty w wielu domach. Należy je regularnie rozmrażać, by służyły nam jak najdłużej. Wystarczy wykonać tę jedną prostą czynność, by na zamrażarce nie osiadał lód. 

Zobacz wideo Najlepszy sposób na mrożenie sezonowych owoców

Co zrobić, by na zamrażarce nie osiadał lód? Problem szybko się skończy 

Aby lód nie osiadał w zamrażarce, najpierw należy ją rozmrozić i dokładnie umyć. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie uszczelek oraz odpływu. Jednak najważniejszą czynnością, którą musimy wykonać, by lód nie osiadał, jest umycie urządzenia przy pomocy sody oczyszczonej. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Dwie łyżki sody należy wysypać na ściereczkę lub gąbkę, a następnie wetrzeć ją w ścianki zamrażarki, omijając uszczelki. Lód będzie osadzać się znacznie wolniej, a na dodatek zapach jedzenia nie będzie przez siebie przenikał.  

Jak rozmrozić lodówkę i zamrażarkę? Instrukcja krok po kroku 

Co należy zrobić, by skutecznie rozmrozić lodówkę i zamrażarkę? Należy postępować zgodnie z instrukcją: 

  1. Opróżnij wnętrze i zapewnij produktom izolację.  
  2. Pod sprzętem ułóż ściereczki lub postaw miski. 
  3. Ureguluj temperaturę do 0 i wyłącz zasilanie. 
  4. Zabezpiecz kable przed wodą, by uniknąć spięcia. 
  5. Szuflady i półki wyjmij oraz dokładnie umyj. W tym celu możesz użyć ciepłej wody lub wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. 
  6. Poczekaj, aż lód się rozpuści i wyczyść lodówkę. Od razu po tym wytrzyj wnętrze do sucha. Nie zapomnij o kroku z wtarciem sody oczyszczonej, jeśli nie chcesz, by lód się osadzał. 
  7.  Zamknij drzwiczki i włącz zasilanie. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.