Zrobiła "nagrobek" z wołowiny. Znany kucharz nie wytrzymał: Robi mi się słabo

Internet przyjmie wszystko. Czasem to dobrze, czasem niestety źle. Dotyczy to również przepisów kulinarnych. Gordon Ramsay, znany na całym świecie kucharz, od pewnego czasu zajmuje się komentowaniem w mediach społecznościowych filmików z przepisami, które, jego zdaniem, nie powinny ujrzeć światła dziennego. Niedawno skrytykował wideo, którego autorka przygotowała potrawę z mięsa mielonego przypominającą... nagrobek. "O Boże, dokąd to zmierza?" - załamał się Ramsay.

Więcej treści kulinarnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gordonowi Ramsayowi ewidentnie nie spodobał się pomysł na przyrządzenie mielonego mięsa wołowego w sposób, który zaproponowała autorka komentowanego przez niego filmiku. Swoją niechęć wyraził już w opisie posta, pisząc:

Wiem, że Halloween się zbliża, ale nagrobek z mielonego mięsa wołowego? Poważnie?

Kucharz słynie z tego, że bez ogródek mówi to, co myśli. W opublikowanym na Instagramie filmiku też nie gryzł się w język i wypunktował wszystko to, co jest nie tak w tym przepisie. Przede wszystkim Gordona Ramsaya zaskoczył już sam kształt wołowej rolady. Dalej nie było lepiej. Gdy w zagłębieniu zrobionym w mięsie wylądowało suche spaghetti i sos pomidorowy, kucharz powiedział: "Och proszę, przestań", a gdy na sosie zaczęły pojawiać się plasterki mozzarelli, już nie miał wątpliwości, że wszystko idzie w złym kierunku:

Dokąd to zmierza?

- dopytywał z niedowierzaniem.

 

Nie miał litości nawet dla listków świeżej bazylii, którymi został posypany ser. "Świeża bazylia? Wygląda jak kapcie mojego dziadka..." - powiedział Ramsay. Wołowemu nagrobkowi nie pomogło też oblanie go sosem barbecue. "O Boże, przestań... Sos barbecue na pomidory i mozzarellę?" - dziwił się, a gdy autorka przepisu zaczęła obficie dosalać mięso, kucharz stwierdził:

To nie potrzebuje soli, to potrzebuje miłości.

Wygląda rolady po upieczeniu też nie spodobał się Gordonowi Ramsayowi. Wystarczyło spojrzeć na jego minę, by stwierdzić, że jest mocno zniesmaczony. Sam zresztą chwilę później to przyznał. "O Boże, robi mi się niedobrze" - wyznał, gdy zobaczył wnętrze mięsnego nagrobka po przekrojeniu. 

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

"Mam ochotę zwymiotować"

Zaprezentowana potrawa wołowa nie spodobała się nie tylko słynnemu kucharzowi i gospodarzowi programów kulinarnych. Jego obserwatorzy w komentarzach również nie wypowiadali się pochlebnie o przepisie:

Niektórzy ludzie nie powinni mieć kuchni.
Mam ochotę zwymiotować. Chciałbym tego nie zobaczyć.
Jestem wielkim fanem mięsa, ale to za dużo nawet dla mnie.
Nie ma opcji, żeby to było dobre. Mieszanie barbecue z sosem pomidorowym?

W komentarzach pojawił się też wpis Jeremy'ego Rennera, aktora, który w filmach Marvela wcielał się w postać Clinta Bartona znanego też jako Hawkeye. Gwiazdor zostawił pod postem Ramsaya trzy płaczące ze śmiechu emotikony. A wy co myślicie o przepisie pokazanym na filmiku? Faktycznie jest taki zły czy Gordon Ramsay przesadził w swojej ocenie? Piszcie w komentarzach!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.