Zapomnij o przypalonej, brudnej patelni. Z tym patentem naczynia zyskają dawny blask nowości

Twoja patelnia zarosła brudem i przypaleniami? Zamiast wydawać krocie na chemię czy inwestować w nowy sprzęt postaw na sprytny patent z wykorzystaniem zaledwie kilku kropel płynu do naczyń. Produkt sprawdzi się znakomicie w duecie z innymi łatwodostępnymi detergentami w kuchni. Efekt wow jest gwarantowany, a patelnia z pewnością będzie lśnić jak nowa.

Domowe porządki niejednokrotnie sprawiają sen z powiek. jednym z trudniejszych do wyczyszczenia zabrudzeń jest porośnięta grubą warstwą brudu patelnia, której w kuchni używa się nader cęsto. Aby przywrócić jej dawny blask, wystarczy magiczny trik z wykorzystaniem prostych, kuchennych produktów. Gwarantujemy, że naczynie będzie lśnić nowością, a gotowanie stanie się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Koniec z brudną, przypaloną patelnią. W grę wkracza banalny trik 

Finiszem nawet najsmaczniejszej kolacji czy obiadu często jest niestety stos brudnych naczyń. Prawdziwą zmorą jest jednak przypalona, obrośnięta tłuszczem patelnia, która od dawna nie przypomina już tej nowej i lśniącej. Jest jednak prosty sposób, by temu zaradzić - mowa tu o banalnie prosty, ekologicznym i jednocześnie tanim patencie, który działa dosłownie cuda! 

Patent na lśniącą patelnię nie wymaga zakupu drogiej chemii czy wykorzystania żrących, mocnych produktów. W usunięciu zabrudzeń, tłuszczu i przypaleń doskonale pomoże... płyn do naczyń! Chociaż wielu może to szokować, ale najprostsze rozwiązania może okazać się tym najlepszym. Detergent potrzebuje jednak dodatku sody oczyszczonej lub wody utlenionej. Taką mieszankę nakładamy na naczynie, czekamy i po kilku godzinach zmywamy. Efekt wow powinien być widoczny gołym okiem. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Z tymi składnikami doczyścisz nawet najbrudniejszą patelnię 

Częste użytkowanie patelni sprawia, że zarówno powłoka, jak i pozostałe elementy ulegają zużyciu, a zanieczyszczenia w postaci tłuszczu i przypaleń dodatkowo je uwydatniają. Prostym sposobem, który poradzi sobie z największym brudem, jest wykorzystanie soli kuchennej. Wystarczy dokładnie umyć patelnię zwykłym płynem do naczyń, a następnie starannie wytrzeć do sucha. Kolejnym krokiem jest rozgrzanie naczynia na palniku i wsypanie soli, którą musimy przez kilka minut prażyć. Na koniec wysypujemy produkt, a taflę przecieramy czystym ręcznikiem.  W ten sposób damy nowe życie powłoce, która jest niezbędna do zdrowego i łatwego gotowania

Inną radą na przypaloną patelnie jest także trik z wykorzystaniem coca-coli. Kochany przez miliony napój gazowany może pomóc w domowych zabrudzeniach - okazuje się, ze także w przypadku patelni. Wystarczy wylać napój na patelnię, tak by zakrył wszystkie zabrudzenia i pozostawić całość na godzinę. Po tym czasie patelnię przetrzyj gąbką, a wszystkie zabrudzenia odejdą bez większego wysiłku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.