Pokazali, jak zrobić kanapkę Poncyljusza. Internauci drwią. "Instrukcja niejasna, spaliłem kuchnię"

Internet zachwyca wieloma treściami, jednak przepis na kanapkę Poncyljusza to już hit nad hity. Polityk związany z wieloma partiami podzielił się w jednym z tabloidów recepturą, która rozbawiła setki czytelników, ale i szybko stała się memem w sieci. Wszystko przez "skomplikowany i bogaty skład" oraz "zaawansowane przygotowanie".

Paweł Poncyljusz to polityk znany z różnych partii od PIS-u po Koalicję Obywatelską, której teraz jest członkiem. To jednak kuchni jest najbardziej oddany, a przynajmniej tak prześmiewczo pisały tabloidy, a za nimi wiele portali internetowych. Sławę zyskał dzięki przepisowi na "fenomenalną" kanapkę, która składa się z aż czterech składników. 

Kanapka Poncyljusza tylko dla zaawansowanych? Internauci nie zostawili suchej nitki 

W sieci można znaleźć cały wachlarz rozmaitych informacji od przepisów po najnowsze wiadomości i sekrety z życia gwiazd. Tym razem na tapet trafił jednak poseł Paweł Poncyljusz, który przed laty zasłynął z przepisu na "kanapkę idealną". Wówczas receptura pojawiła się w jednym z tabloidów i od tamtej pory szybko stała się dość żywym i, jak na czasy wysokiej inflacji, aktualnym memem. 

Nie byłoby nic złego w owej kanapce, gdyby nie... wszystko. Dosłownie. Od składu zaczynając, a na sposobie wykonania kończąc. Internauci szybko podłapali żart i nie pozostawili na pośle suchej nitki. W komentarzach można przeczytać wiele "perełek", które nie jednego rozbawią i to do łez. Jak czytamy pod postem na Facebooku @KeenonRoboty.pl:

Instrukcja jest niejasna… spaliłem kuchnię.

Inni postarali się o nieco obszerniejszy komentarz: 

Jaki chleb kupić? Jasny? Ciemny? Tostowy? Z ziarenkami? Którą stronę kromki posmarować? Górę, dół? A może od boku? Gdzie mam położyć ten plaster sera? Próbowałem na parapecie, ale trochę mi nie pasowało [...] Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.
Zobacz wideo Jak samodzielnie zrobić kanapkę lodową?

Pokazali, jak zrobić kanapkę Poncyljusza. "Uwaga, to mega trudne" 

Przepis, który ukazał się w tabloidzie, zawierał dosłownie cztery składniki. W kilku krokach opisano też samo przygotowanie. Jak czytamy we wpisie:

  1. Kup chleb krojony. 
  2. Posmaruj jedną stronę masłem. 
  3. Połóż plasterek sera. 
  4. Pomidora pokrój w cienkie plastry i ułóż na serze. 

Ten kulinarny majstersztyk wyjątkowo poruszył internautów. W komentarzach na Facebooku nie zabrakło więc zapytań o szczegóły takich jak rodzaj pieczywa, sera, grubość plastrów i innych "zaawansowanych" kulinarnie uszczypliwości. To jednak nie koniec - jak pisał "Super Express" doświadczony parlamentarzysta nie jest też mistrzem patelni. "Nie jem mięsa, a to danie (mrożonka warzyw) po 10 minutach jest gotowe i mi to absolutnie wystarcza. Moja żona się nawet ze mnie śmieje, że jestem kuchennym ignorantem i to jako jedyny w domu, bo wszyscy gotują bardzo dobrze".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.