Rogale świętomarcińskie z Lidla, Biedronki, Carrefoura - czym się różnią? Cena, skład, jakość

Dzień Świętego Marcina obchodzony jest w Polsce 11 listopada. Zajadamy się wtedy smacznymi rogalami wypełnionymi białym makiem i orzechami. Smacznych przekąsek nie trzeba jednak piec samemu. Świętomarcińskie rarytasy można też kupić w osiedlowych cukierniach, marketach czy dyskontach. Dziś na tapet bierzemy rogale z Lidla. Ile kosztują i co mają w składzie?

Rogale świętomarcińskie mają długą historię. Tradycja wypiekania ich sięga bowiem 1891 roku. Wszystko zaczęło się w Wielkopolsce, a dokładniej - w Poznaniu. To właśnie tam pewien ksiądz pamiętnego dnia zaapelował do wiernych, aby wzorem św. Marcina wspomogli biednych. Wezwanie usłyszał m.in. cukiernik Józef Melzer, który przekonał swego szefa do tego, by upiec słodkie smakołyki i rozdać je potrzebującym na ulicach miasta. Od tego momentu Polacy ochoczo kultywowali tradycję wypiekania rogali. 

Zobacz wideo Rogaliki z makiem

Świętomarcińskie rogale z Lidla. Cena, skład, jakość certyfikowanych wypieków

Sieć sklepów Lidl, podobnie jak wiele innych, oferuje klientom zakup rogali świętomarcińskich. Cena jednego rogala wynosi 7,49 zł, jednak dzięki specjalnej promocji możemy zapłacić mniej. Przy zakupie trzech sztuk, jeden otrzymamy gratis, co oznacza, że łączna cena za każdy z czterech rogali wyniesie 4,99 zł. Jeden wypiek waży 200 g, dlatego za cały kilogram zapłacimy 24,95 zł.

Rogale z Lidla dostępne są w sprzedaży od poniedziałku, szóstego listopada. Sieć wprowadziła do oferty certyfikowane rogale. Oznacza to, że lidlowy produkt otrzymał Świadectwo Jakości Handlowej. Potwierdza ono Prawa do wytwarzania Produktu Regionalnego chronionego Prawem Unii Europejskiej. Co ciekawe, w sklepach Lidl Polska można również zakupić specjalne lody o smaku tradycyjnego poznańskiego rogalika, wyprodukowane przez firmę Willisch.

Rogale świętomarcińskie z LidlaRogale świętomarcińskie z Lidla fot. Gazeta.pl

Rogal świętomarciński składa się z następujących produktów: mąka pszenna, margaryna, mleko, jaja, cukier, drożdże, sól, aromat cytrynowy, biały mak, okruchy, masa jajowa, rodzynki, orzechy, owoce w syropie lub kandyzowane (czereśnia, gruszka, skórka pomarańczowa), aromat migdałowy, pomada, rozdrobnione orzechy. Lidl zapewnia, że rogale zawierają aż 40 proc. nadzienia. 

Rogale świętomarcińskie w popularnych sieciach sklepów.

Certyfikowane wypieki można zakupić również w sieci Biedronka czy Carrefour. Biedronkowy wypiek waży 185 g i kosztuje 6,89 zł za sztukę. Przy zakupie dwóch sztuk w dniach 9.11 - 10.11 z kartą Moja Biedronka zostanie naliczony rabat, a końcowa cena wyniesie 3,99 zł za sztukę. 

Rogale z okazji Dnia Św. Marcina kupimy także w Carrefourze. Waga jednego wynosi 200 g, a cena - 4,99 zł przy zakupie dwóch sztuk. W Kauflandzie za przysmak o tej samej wadze również zapłacimy pięć złotych bez grosza, kupując dwa rogale. Oferta obowiązuje od 8.11 do 10.11. Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.