Zamiast wyrzucać kolejny słój po kawie, zrób z niego estetyczny użytek. Babcina metoda da piękny efekt

Po tym jak sieć opanowały nagrania z perfekcyjnych kuchni, gdzie każda szuflada ma idealnie symetrycznie poukładane słoiki. Niestety, estetyczne drobiazgi do organizacji kosztują krocie. Jak się jednak okazuje, wystarczy pomysłowo wykorzystać puszki i słoje po kawie, by uzyskać podobny efekt.

Rozmaite sklepy stacjonarne i online notorycznie podsuwają nam pomysły, reklamy i możliwości organizacji domowych przedmiotów. Wiele z nich jest naprawdę pomocnych, jednak po szybkim przeliczeniu można złapać się za głowę. Patrząc na ceny podobnych gadżetów, rodzi się jednak kreatywne spojrzenie na wykorzystanie potencjalnych śmieci. 

Zobacz wideo Jak uniknąć zbrylania cukru? Kluczem odpowiednie przechowywanie

Nie wyrzucaj słojów i puszek po kawie - "śmieci" mogą pomóc w kuchennej organizacji 

Marzeniem wielu kucharek, gospodarzy i miłośników porządku jest idealnie zaprojektowana przestrzeń, gdzie każda rzecz ma swoje miejsce. W praktyce często wygląda to tak, że kuchenne szafki pękają w szwach, a z szuflad wylewa się lawina drobiazgów. Harmonię i ład może jednak wprowadzić odpowiednie przechowywanie i kategoryzowanie rzeczy. Zaczynając od kuchni, warto wykorzystać rozmaite pojemniki na przechowywanie produktów sypkich, makaronów czy przypraw. Obejdzie się bez drogich i "specjalnych" pojemników - tu króluje styl zero waste. 

Idealną metodą, która pomoże zapanować nad kuchennym nieładem, jest wykorzystanie puszek oraz szklanych słojów po kawie. Wystarczy zebrać kilka sztuk, najlepiej tego samego produktu, by stworzyć uroczą kolekcję pojemników do przechowywania żywności. 

Zero waste w kuchni. Z potencjalnych śmieci zrobisz piękne pojemniki 

Ta metoda jest stara jak świat, a naszym babciom z pewnością była doskonale znana. Kolekcję naszych kawowych słojów warto na początku pozbawić naklejek. Pomoże w tym gorąca woda z odrobiną octu lub stolarski nożyk, który definitywnie pozbędzie się kleju i zanieczyszczeń. Później słoje myjemy i na tym można poprzestać. Warto jednak zadbać o estetyczne podpisy na specjalnych naklejkach - ciekawą opcją będzie też wersja hand made. 

Później do słoików przesypujemy produkty, które czekają na piękną prezencję w szafkach. Mogą być to płatki, kasze, makarony, słodycze, cukier czy domowe ciasteczka. Jeśli marzysz o podobnym zestawie na blacie kuchennym, warto pomyśleć też o ładnej podstawce, którą można zrobić własnoręcznie lub np. zadbać o piękny talerz, lub jakaś ceramiczną perełkę. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA