Naleśniki bez grama mąki? Dodaj do ciasta ten składnik, a wyjdzie puszyste, lekkie i... zdrowe!

Domowe naleśniki to danie, które lubi niemal każdy. Zamiast jednak szykować tradycyjne ciasto, postaw na zdrową i ciekawą wariację. Wystarczy zamienić mąkę na inny produkt - dzięki temu placki będą smaczne, elastyczne i cienkie.

Przepis na naleśniki zna niemal każdy, jednak nasza wariacja na temat ciasta to prawdziwe mistrzostwo. Sprawdź co dodać zamiast mąki i poczuj różnicę w smaku i teksturze placków. Wyjdą lekkie, cienkie i niezwykle delikatne. 

Zobacz wideo Naleśniki budyniowe z twarogiem i miodem [PRZEPIS]

Naleśniki inaczej. Zastąp mąkę tym składnikiem, a ciasto będzie o niebo lepsze

Naleśniki to kulinarny banał, jednak jak się okazuje, nie każdy zna przepis na wersję idealną. Warto zatem poznać ciekawą i oryginalną wersję, gdzie zamiast mąki znajdziemy zupełnie inny produkt. Sypki zamiennik wpłynie nie tylko na smak, ale i na smażenie i końcową teksturę, która nie ukrywamy, jest znakomita! 

Klasyczne naleśniki bazują na jajach, mleku, wodzie gazowanej i oczywiście mące. Ostatni produkt warto jednak zamienić na kaszę mannę, która sprawi, że danie będzie niebiańsko smaczne. Jest jednak jeden haczyk - kaszę należy wcześniej namoczyć w mleku przez około 30 minut. Bez obaw, zapewniamy, że taki zabieg jest warty poświęcenia. 

Przepis na naleśniki bez mąki - dodaj kaszę mannę i ciesz się obłędnym smakiem 

Składniki: 

  • 3/4 szklanki kaszy,
  • szklanka mleka,
  • łyżeczka esencji waniliowej,
  • 2 jajka,
  • łyżeczka cukru,
  • szczypta soli,
  • 3 łyżki roztopionego masła lub oleju. 

Sposób przygotowania: 

  1. Zacznij od kaszy. Produkt zalej mlekiem i zostaw na 30 minut leżakowania - w tym czasie kaszą pięknie napęcznieje. 
  2. Kaszę przełóż do większej miski, dodaj jajka, sól, cukier, roztopione masło i na koniec esencję waniliową. Wskazówka - esencję można zastąpić ziarnami wanilii lub np. syropem. 
  3. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj. 
  4. Tak przygotowane ciasto na bazie kaszy smaż porcjami na rozgrzanej, suchej patelni. Tłuszcz jest zbędny, bo dodaliśmy go już do naszej masy. 
  5. Naleśniki smaż z obu stron na złoty kolor. 
  6. Gdy naleśniki są gotowe możemy je serwować - polecamy dodać domowej konfitury lub dżemu, kremu budyniowego, klasycznego nadzienia serowego lub solidnej porcji owoców. Smacznego! 
Więcej o: