Walentynkowe czekoladki - coś dla niej i dla niego. To najlepszy prezent na święto zakochanych

Walentynkowe czekoladki na prezent to zawsze dobry pomysł. Prawie każdy uwielbia słodycze, a święto zakochanych to dobry pretekst, aby zawiesić swoją dietę na jeden dzień. Dowiedz się, co będzie najlepiej pasować dla niej lub niego.

Walentynkowe czekoladki na prezent - czy to dobry pomysł?

Walentynkowe czekoladki na prezent to tak naprawdę najbardziej klasyczny podarunek na dzień zakochanych. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Przede wszystkim na skład. Niestety, żadne słodycze nie są zdrowe i nawet jeśli w ten jeden dzień można sobie odpuścić dietę, to jednak nie powinno oznaczać, że należy jeść czekoladki, które mogą zawierać szkodliwe składniki (m.in. syrop glukozowo-fruktozowy, olej palmowy, sztuczne barwniki). Starajmy się wybierać mądrze, by nie zaszkodzić tym, których kochamy.

Walentynkowe czekoladki dla niej

Tu wybór, przynajmniej teoretycznie, jest prosty. Kobiety statystycznie znacznie bardziej lubią słodycze od mężczyzn. Tymczasem z okazji dnia zakochanych większość producentów prześciga się w tworzeniu czekoladek na tę okazję. Oczywiście walentynkowe czekoladki dla niej przeważnie są w kształcie serca i mają wszystkie możliwe odcienie czerwieni. Można nawet znaleźć je w pudełkach o tym samym kształcie. Przeważnie jednak te o najpiękniejszych kształtach i bardziej unikatowe dostępne są w cukierniach jako pralinki sprzedawane na sztuki. Warto pomyśleć o czymś takim - bardziej wyjątkowym niż zwykłe opakowanie czekoladek w kształcie serduszka, które dostać można w pierwszym, lepszym markecie. Domowe pralinki można przygotować także samodzielnie - tu znajdziesz prosty przepis

Zobacz wideo Tarta z malinami. Idealny finał romantycznej kolacji

Walentynkowe czekoladki dla niego

Oczywiście także i dla panów, którzy lubią słodycze, można nabyć czekoladki w kształcie serca. Są też jednak dostępne niestandardowe warianty, jak np. czekoladowy model samochodu. Wystarczy opakowanie owinąć czerwoną tasiemką w serduszka i będzie to idealna opcja na walentynkowe czekoladki dla niego. Są także dostępne inne kształty czekoladowych łakoci, jak np. narzędzia, konsole do gier, samoloty czy motory. Warto czasem wyjść poza schematy i pamiętać, że je się także oczyma i poszukać czegoś, co nie jest dostępne wszędzie.

Inne pomysły na czekoladki na walentynki

No i wreszcie jest coś także dla osób, które dobrze czują się w kuchni. Można czekoladki wykonać samodzielnie i te, bez względu na wszystko, będą najpiękniejsze, najpyszniejsze i wyjątkowe. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Wystarczy zakupić foremki do czekoladek o dowolnych kształtach, w tym oczywiście walentynkowych serduszek i można przyrządzić dowolne czekoladki. Taki pomysł sprawi, że nie tylko skład będzie dowolny i wybrany przez nas, ale też i wygląd oraz wszelkie dodatki. Można je zrobić z orzechami, owocami, jadalnymi kwiatami, marmoladą, galaretką czy czymkolwiek innym sobie wymarzymy. Czekoladki na walentynki wykonane własnoręcznie na pewno podbiją serce ukochanej osoby (tu znajdziesz przepis na walentynkową śliwkę z niespodzianką w czekoladzie).

Zobacz też: Mega prosty deser na walentynki. Koneserzy smaków docenią starania ukochanej osoby

Więcej o:
Copyright © Agora SA