Romantyczne walentynkowe śniadanie może Cię dzisiaj uratować, nawet jeśli zapomnisz później o prezencie

Walentynkowe śniadanie to świetny pomysł na rozpoczęcie dnia w święto zakochanych. Najlepiej jeśli będzie podane do łóżka. Zainspiruj się i zaskocz dzisiaj swoją drugą połówkę pysznym walentynkowym śniadaniem.

Walentynkowe śniadanie - pomysły na dobry początek dnia

Pomysły na walentynkowe śniadanie powinny uwzględniać to, by posiłek był pożywny, ale jednocześnie romantyczny i wyjątkowy. Zatem jak to osiągnąć? Można tego dokonać przez dodatki. Absolutnie niezwykła może okazać się zwyczajna jajecznica (tu znajdziesz przepis na wyjątkową jajecznicę), która podana będzie do łóżka z małym wazonikiem z kwiatami, a i sama potrawa może być posypana kolorowymi, jadalnymi kwiatami. Kontrast koloru żółtego z barwami kwiatów wywoła zniewalający efekt.

Kolejnym pomysłem może być to, aby talerzyk ze śniadaniem ozdobić strużkami czekolady. Można nią wymalować rozmaite wzory, w tym serca lub nawet coś napisać. Warto przy tym wiedzieć, że czekolada jest afrodyzjakiem - podobnie jak chilli, które jeszcze bardziej podkręci smak różnych potraw.

Śniadanie walentynkowe - inspiracje na słodko

Jednym z bardziej romantycznych posiłków jest walentynkowe śniadanie. Inspiracje, które przygotowaliśmy, pomogą wymyślić najpyszniejszy posiłek. Dzień zakochanych jest jedynym takim dniem w roku, więc można pozwolić sobie na potrawę, której normalnie nie jemy z samego rana. Co ważne - taki posiłek powinien być podany do łóżka. Wśród słodkich wersji śniadania wymienić można np.:

  • naleśniki, które mogą też być wylane na patelnię w foremce i dzięki temu będą miały kształt serduszka;
  • gofry z owocami i bitą śmietaną;
  • ciasto i owocowy szejk lub kawa;
  • puchar owocowy z budyniem.
Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Zdrowe walentynkowe śniadanie - co można podać?

Śniadanie dla wielu osób jest najważniejszym posiłkiem, bo od niego wszystko się zaczyna. Po jego zjedzeniu trzeba mieć wystarczająco dużo energii na dalszą część dnia, by móc podołać codziennym obowiązkom. Co zatem najlepiej jeść? Oto kilka pomysłów na zdrowe walentynkowe śniadanie:

Oryginalne walentynkowe śniadanie - pomysły na wyjątkowe dania

Wszyscy zgodnie chcemy, by ten dzień był wyjątkowy dla ukochanej osoby. Dlatego często szukamy pomysłu na oryginalne walentynkowe śniadanie, które zaskoczy drugą połówkę i będzie absolutnie niezapomniane.

Dobrze jest pamiętać, że nawet zwykłe rzeczy jak deska serów i wędlin lub jajecznica mogą być absolutnie niezwykłe, jeśli tylko zadbamy o odpowiednie dodatki. Na przykład właśnie jajecznica i świeża bułka to nic niesamowitego, ale jeśli dodamy do niej trochę kolorów np. przez kiełki, pomidorki, liście zieleniny, a do tego danie zostanie podane do łóżka z bukiecikiem kwiatów, na pewno nasze starania zostaną docenione. 

Podobnie zwykłe tosty z serem i kawą, jeśli wytnie się z nich serduszko albo zamiast tego z sera zrobione będą serduszka, które roztopią się na kromce, a do tego pojawią się tam zielone akcenty z ogórków oraz młodego szpinaku i zostaną podane do łóżka, także na pewno będą docenione.

Poza tym wyjątkowość może też oznaczać zrobienie czegoś inaczej niż zazwyczaj. Dlatego może warto rozważyć, czy nie zabrać naszej sympatii na śniadanie do jakiegoś wyjątkowego miejsca? Np. ulubionej restauracji. Może będzie trochę drożej niż w domu, ale taki dzień jest raz w roku i jeśli możemy sprawić tym komuś przyjemność, to warto.

Zobacz też: Mega prosty deser na walentynki. Koneserzy smaków docenią starania ukochanej osoby

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.