Po ile są teraz truskawki? Cena za kilogram owoców zależy od jednej ważnej rzeczy

Sezon na truskawki ruszył pełną parą. Słodkie owoce znajdziemy obecnie nie tylko w marketach spożywczych, ale i na lokalnych bazarach i przyulicznych straganach. Ile kosztuje dziś kilogram truskawek?

Wiele osób z niecierpliwością oczekiwało na początek sezonu truskawkowego. Choć na ogół słodkie owoce można kupić przez cały rok w sklepach spożywczych, to największą popularnością cieszą się zwykle te sezonowe, dostępne od maja do lipca. Wtedy to możemy się bowiem rozkoszować smakiem truskawek z rodzimych hodowli. Po ile obecnie można je kupić? Wszystko zależy od kilku rzeczy.

Zobacz wideo Nie wiesz co zrobić z truskawkami? Wypróbuj babciny przepis. Potrzebujesz tylko trzech składników

Ile kosztują truskawki z marketu? Warto czaić się na promocje

Stragany z sezonowymi warzywami i owocami wyrastają w ostatnim czasie niczym grzyby po deszczu. Można na nich znaleźć nie tylko ziemniaki, szparagi czy borówki, ale i truskawki prosto z pola. Mimo to niektórzy decydują się jednak na zakup owoców w supermarketach. Czasem jest po prostu wygodniej sięgnąć po nie przy okazji codziennych zakupów spożywczych.

Na jakie ceny truskawek można liczyć w sklepie? Duże markety często oferują je w sporych promocjach. Przykładowo w Biedronce 250 g truskawek polskich kosztuje obecnie 5,99 zł. Tyle samo zapłacimy za czerwone owoce w Lidlu (po zastosowaniu kuponu). W Kauflandzie z kolei 500 g polskich truskawek z gruntu kosztuje 12,99 zł. 250 g truskawek z Grecji znajdziemy w cenie 4,49 zł, a za te z Hiszpanii zapłacimy 7,79 zł.

Tyle zapłacisz za truskawki na straganie. Zwróć uwagę na kraj produkcji

Na lokalnych bazarkach można znaleźć owoce zarówno z Polski, jak i importowane z innych państw. Cena zwykle zależy właśnie od producenta. Krajowe owoce na ten moment są nieznacznie droższe od tych z importu, jednak cieszą się wielką popularnością. Cena kilograma truskawek krajowych waha się obecnie od 20 do 25 zł. W mniejszych miejscowościach można wypatrzeć na straganie duże i dojrzałe owoce za 18 zł za kilogram. Te owoce jednak lepiej szybko zjeść, zanim się zepsują. 

Najświeższe, zerwane wczesnym rankiem z pola owoce można kupić już za 20 zł za kilogram. Obecnie na targowiskach królują rumby. Odmiana ta wcześnie dojrzewa i charakteryzuje się błyszczącym, jaskrawoczerwonym kolorem. Truskawki typu rumba są bardzo jędrne, kształtne i pyszne - zdecydowanie warte zakupu.

Gdzie najczęściej kupujesz truskawki?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.