Zapomnij o skyrze i jogurcie naturalnym. Ten serek bije je na głowę. Ma ogrom białka i zero tłuszczu

Moda na jogurt naturalny i skyr powoli przemija. Wszystko za sprawą skandynawskiego serka, który coraz częściej gości na półkach sklepowych. Ma mnóstwo białka oraz w przeciwieństwie do swojej konkurencji - nie zawiera tłuszczu.

Kvarg to serek pochodzący z północnej Europy, który powoli rozgaszcza się na sklepowych półkach w Polsce. Powstaje w procesie fermentacji mleka odtłuszczonego, do którego używa się bakterii z rodzaju Lactococcus. Dlaczego warto zastąpić nim skyr bądź jogurt naturalny? Odpowiadamy. 

Zobacz wideo To cię zachwyci! Pieczony bakłażan z jogurtem i świeżą sałatką

Kvarg zamiast skyru? Wybierz ten serek w sklepie, a się nie zawiedziesz 

Smak kvargu jest bardzo podobny do smaku serka homogenizowanego, jednak jego konsystencja jest zgoła inna. Bardziej przypomina bardzo gęsty jogurt grecki. W wielu sklepach możemy znaleźć go w różnych wersjach smakowych - naturalnej, waniliowej, a nawet z dodatkiem różnorodnych owoców

Czy warto wybierać kvarg zamiast skyru? Oba produkty są bardzo zdrowe, więc warto jeść je zamiennie. Ten pierwszy wyróżnia się jednak o wiele niższą kalorycznością (64 kalorie na 100 gramów produktu) i dużą liczbą białka (11,2 g na 100 gramów produktu) oraz niemalże zerową zawartością tłuszczu. Dzięki temu zapewnia sytość na dłużej i świetnie nadaje się jako posiłek na redukcji. 

Kvarg - do czego go wykorzystać? Jest świetnym zamiennikiem 

Kvarg świetnie sprawdzi się nie tylko jako przekąska, ale też dodatek do dań słodkich oraz wytrawnych. Można użyć go do naleśników, omletów czy gofrów, ale również do pieczenia sernika. Warto dodać go też do owsianki czy owocowego koktajlu. W wersji wytrawnej kvarg może być podstawą sosu - na przykład czosnkowego. Świetnie zastąpi też śmietanę i jogurt naturalny w innych propozycjach. Nie warto więc się go bać. Eksperymentowanie z tym produktem z pewnością zakończy się sukcesem.  

Jaki produkt kupujesz najczęściej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.