Bosacka uczy nas, jak mamy kupować truskawki. Patrzy nie tylko na same owoce

Katarzyna Bosacka jakiś czas temu wypowiedziała się na temat ulubionych owoców Polaków, czyli truskawek. Dziennikarka znana z tego, że nie owija w bawełnę, w filmie na swoim instagramowym profilu poradziła, jak kupować truskawki, żeby się nie naciąć na nieświeże owoce. Nie każdy zwraca uwagę na jeden szczegół.

Polacy uwielbiają owoce i wśród ich ulubionych darów natury nie sposób nie wymienić pysznych, czerwonych i soczystych truskawek. W marketach pierwsze truskawki zaczynają pojawiać się już w połowie kwietnia, szczelnie zapakowane w plastikowe pojemniki owinięte folią. Wiele osób z niecierpliwością czeka na ten moment, by zanurzyć zęby w miąższu swoich ulubionych owoców. Katarzyna Bosacka, którą wszyscy kojarzą ze szczerych wypowiedzi na temat produktów spożywczych i szeroko pojętych kulinariów, jakiś czas temu wypowiedziała się także na temat truskawek. Jej wypowiedź pewnie niektórych zdziwi, niektórych - przeciwnie. 

Zobacz wideo To najlepsze przetwory z truskawek. Sprawdź, jakie to proste

Bosacka o polskich truskawkach - krótko i na temat

Na swoim instagramowym profilu Katarzyna Bosacka wypowiedziała się na temat truskawek i powiedziała coś, o czym wielu Polaków od zawsze było święcie przekonanych. 

Dlaczego polskie truskawki są uważane za najlepsze w Europie, a nawet na świecie? Dlatego, że jeśli chociażby weźmiemy taką jagodę kaszubską, to różnica pomiędzy bardzo chłodną nocą na Kaszubach, a bardzo ciepłym dniem, jest bardzo duża. To powoduje, że nasze polskie truskawki są słodkie i kwaśne jednocześnie. 

Z tą wypowiedzią nie sposób się nie zgodzić - polskie truskawki są naprawdę przepyszne i kiedy tylko nadchodzi sezon, kupujemy truskawki na kilogramy, najczęściej na bazarkach lub ryneczkach lub od właścicieli niewielkich gospodarstw, rozstawiających swoje minikramy w okolicach większych marketów, na dworcach i innych uczęszczanych miejscach. Bosacka postanowiła udzielić swoim fanom kilku wskazówek dotyczących kupowania truskawek. O jednej rzeczy nie każdy wie.

 

Bosacka uczy, jak kupować truskawki. Nie o same owoce chodzi

Dziennikarka wspomina, że pierwsze truskawki w marketach można kupić już w kwietniu, jednak nie są to polskie truskawki. Najczęściej owoce sprowadzane są z krajów południowych, na przykład z Grecji, Hiszpanii lub Cypru. Pierwsze polskie truskawki zwykle pojawiają się już w maju, jednak są to truskawki hodowane w szklarniach - nie smakują źle, jednak nie mają tak intensywnego zapachu jak truskawki hodowane tradycyjnie, na które sezon zwykle zaczyna się w czerwcu.

Gdy kupujemy truskawki, warto zwrócić uwagę na jeden konkretny szczegół. Oczywiście owoce muszą być dojrzałe i nieuszkodzone. Podczas zakupu truskawek należy patrzeć na szypułki. Jeśli są matowe, wysuszone i z trudem się je usuwa z owoców, możemy mieć pewność, że truskawki zostały zerwane już jakiś czas temu i prawdopodobnie pochodzą z importu, a nie pobliskiej hodowli. 

Lubisz truskawki?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.