Lato to czas, kiedy świeżych ogórków mamy pod dostatkiem. Warto przygotować przetwory, dzięki którym będziemy cieszyć się ich smakiem również w innych miesiącach. Zamiast tradycyjnych, konserwowych ogórków postaw na urozmaiconą odmianę.
Zobacz wideo Nie tylko ogórki można kisić. Zobacz, jak przyrządzić pomidory kiszone
Ogórki konserwowe w nowym wydaniu. Dodaj do nich odrobinę słodyczy i kwaskowości
Ogórki miodowo-musztardowe będą świetnym wariantem do obiadu oraz jako przekąska czy przystawka. To słodka i jednocześnie delikatnie pikantna odmiana klasycznych ogórków. Są idealne dla tych, którzy lubią jeść to warzywo z odrobiną większej złożoności. Miód dodaje odrobinę słodyczy, a musztarda odrobinę kwaskowatości. Są również świetnym sposobem na dodanie smaku do burgera lub kanapki. Wszystko, czego potrzebujesz do ich przygotowania to:
- ogórki pokrojone w paski,
- szklanka białego octu,
- szklanka wody,
- 1/2 szklanki miodu,
- 1/4 szklanki musztardy Dijon,
- 1 łyżka przyprawy do kiszenia,
- 1 łyżka nasion kopru,
- 1 łyżeczka czosnku w proszku,
- 1/2 łyżeczki soli.
Jak zrobić ogórki konserwowe z miodem i musztardą? Wyjątkowe jako przekąska i nie tylko
Do przygotowania ogórków z dodatkiem miodu oraz musztardy nie potrzebujesz specjalnych umiejętności. Proces jest banalnie prosty i ogranicza się do kilku prostych kroków. Świetnie sprawdzą się jako przekąska, dodatek do kanapek lub sałatek. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
- W dużym garnku wymieszaj ocet, wodę, miód, musztardę, przyprawę do kiszenia, nasiona kopru, czosnek w proszku i sól. Doprowadź do wrzenia, a następnie zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut.
- Włóż ogórki pokrojone na cztery części do czystych słoików. Zalej ogórki gorącą zalewą, pozostawiając około 1 cm wolnej przestrzeni na górze każdego słoika.
- Słoiki szczelnie zamknij pokrywkami i gotuj w kąpieli wodnej przez 10 minut.
- Pozostaw słoiki do całkowitego ostygnięcia, a następnie przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu przez co najmniej 2 tygodnie przed spożyciem.