Wygryzły korniszony i kiszone. Mąż powtarza, że "lepszych w życiu nie jadł". Robotę robią 2 dodatki

Co dodaje się do ogórków konserwowych? Postaw na kilka dodatków, które wzniosą ich smak na wyżyny. Z chrupiącą powłoką i półsłodkim wnętrzem. Właśnie takie są pikle musztardowe. Co ważne, nie wymagają prawie żadnej pracy.

Lato to czas, kiedy świeżych ogórków mamy pod dostatkiem. Warto przygotować przetwory, dzięki którym będziemy cieszyć się ich smakiem również w innych miesiącach. Zamiast tradycyjnych, konserwowych ogórków postaw na urozmaiconą odmianę.

Zobacz wideo Nie tylko ogórki można kisić. Zobacz, jak przyrządzić pomidory kiszone

Ogórki konserwowe w nowym wydaniu. Dodaj do nich odrobinę słodyczy i kwaskowości

Ogórki miodowo-musztardowe będą świetnym wariantem do obiadu oraz jako przekąska czy przystawka. To słodka i jednocześnie delikatnie pikantna odmiana klasycznych ogórków. Są idealne dla tych, którzy lubią jeść to warzywo z odrobiną większej złożoności. Miód dodaje odrobinę słodyczy, a musztarda odrobinę kwaskowatości. Są również świetnym sposobem na dodanie smaku do burgera lub kanapki. Wszystko, czego potrzebujesz do ich przygotowania to:

  • ogórki pokrojone w paski,
  • szklanka białego octu,
  • szklanka wody,
  • 1/2 szklanki miodu,
  • 1/4 szklanki musztardy Dijon,
  • 1 łyżka przyprawy do kiszenia,
  • 1 łyżka nasion kopru,
  • 1 łyżeczka czosnku w proszku,
  • 1/2 łyżeczki soli.

Jak zrobić ogórki konserwowe z miodem i musztardą? Wyjątkowe jako przekąska i nie tylko

Do przygotowania ogórków z dodatkiem miodu oraz musztardy nie potrzebujesz specjalnych umiejętności. Proces jest banalnie prosty i ogranicza się do kilku prostych kroków. Świetnie sprawdzą się jako przekąska, dodatek do kanapek lub sałatek. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

  1. W dużym garnku wymieszaj ocet, wodę, miód, musztardę, przyprawę do kiszenia, nasiona kopru, czosnek w proszku i sól. Doprowadź do wrzenia, a następnie zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut.
  2. Włóż ogórki pokrojone na cztery części do czystych słoików. Zalej ogórki gorącą zalewą, pozostawiając około 1 cm wolnej przestrzeni na górze każdego słoika.
  3. Słoiki szczelnie zamknij pokrywkami i gotuj w kąpieli wodnej przez 10 minut.
  4. Pozostaw słoiki do całkowitego ostygnięcia, a następnie przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu przez co najmniej 2 tygodnie przed spożyciem.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.