Mało kto robi tak pyszne buraczki. Siostra Anastazja dodaje do nich specjalny składnik

Buraczki siostry Anastazji nie mają sobie równych. Znana i lubiana zakonnica po raz kolejny podzieliła się obłędnym przepisem na dodatek do obiadu. Kluczowe jest dodanie konkretnych składników. Czym doprawić buraczki, żeby były pyszne? Wyjaśniamy poniżej.

Z buraczkami siostry Anastazji nie ma żartów. Mało który dodatek obiadowy jest tak samo smaczny i zdrowy. Popularna zakonnica dla wielu Polaków stanowi niezastąpiony autorytet kulinarny. I trudno się temu dziwić. Z jej receptur korzystają na co dzień rzesze ludzi. Jak siostra Anastazja doprawia buraczki? Dodaje do nich popularny polski składnik. 

Zobacz wideo Rosół, czyli klasyka polskiej kuchni. Zobacz, jak go przyrządzić, by był przepyszny

Jak doprawić buraczki, żeby były pyszne? Siostra Anastazja radzi, by dodać do nich jeden składnik

Sympatyczna duchowna na gotowaniu zna się jak nikt inny. Na jej stronie znajdziemy wiele przepisów na obiady, desery oraz przystawki. Jakiś czas temu zachwyciła czytelników sposobem na buraczki. Jak się okazuje, kluczem do sukcesu jest dodanie do nich kapusty kiszonej oraz kminku. Oba składniki wydobywają z surówki wyjątkowy smak i pogłębiają jej aromat. Wystarczy raz spróbować tego dodatku do dania głównego, by absolutnie przepaść. 

Składniki:

  • 500 g kapusty kiszonej,
  • 5 ugotowanych buraków,
  • 2 małe cebule,
  • 2 ząbki czosnku,
  • 2 łyżeczki kminku,
  • siekany szczypiorek,
  • szczypta cukru,
  • sól i pieprz,
  • olej lub oliwa.
Jak zrobić buraczki do obiadu?
Jak zrobić buraczki do obiadu? Fot. LUKASZ FALKOWSKI / Agencja Wyborcza.pl

Smakowite buraczki siostry Anastazji. Sposób przygotowania

Na początku ugotuj buraki w osolonej wodzie. Kiedy zmiękną, ostudź je i zetrzyj na tarce. Cebulę i czosnek obierz z łupiny, a następnie drobno posiekaj. Posyp je odrobiną cukru, tak by nieco złagodzić ich ostry posmak. 

Starte buraczki umieść w misce. Kapustę kiszoną poszatkuj. Jeśli uznasz, że jest zbyt kwaśna, śmiało przepłucz ją na sitku i odciśnij z nadmiaru płynu. Wymieszaj ją z buraczkami, cebulą i czosnkiem. Dodaj posiekany pęczek szczypiorku, kminek oraz kilka łyżek oliwy. Ponownie wszystko wymieszaj.

Na koniec odstaw surówkę na dłuższą chwilę. W tym czasie smaki zdążą się przegryźć. Gotowe buraczki z kapustą kiszoną zaserwuj razem z daniem głównym, np. kotletem schabowym czy pieczenią. Smacznego! Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.