Gotowane ziemniaki polane roztopionym masełkiem i z dodatkiem koperku to pyszny dodatek do obiadu, który często gości na polskim stole. Idealnie smakują zarówno do mięs, jak i na przykład jajka sadzonego. Niestety, koperek ma to do siebie, że stosunkowo szybko więdnie i przestaje nadawać się do jedzenia. Jak przedłużyć jego trwałość?
Najpopularniejszą formą przechowywania koperku jest umycie go, osuszenie, posiekanie, a następnie włożenie do pojemnika i zamrożenie. Nie bez powodu w sieci jest tyle śmiesznych grafik dotyczących wyjmowania z zamrażalnika pudełka po lodach i odkrycia, że wewnątrz znajduje się aromatyczne zioło. W ten sposób możesz cieszyć się jego smakiem nawet zimą, choć lepiej zdecydować się na porządniejsze opakowanie. Jednak co zrobić w sezonie, kiedy chcesz używać go na bieżąco, ale już po dwóch, trzech dniach zaczyna więdnąć? Zastosuj prosty trik.
Świeży koperek zazwyczaj przechowujemy w lodówce, gdzie trzymamy go zanurzonego w wodzie w szklance. Niestety, taki sposób rzadko kiedy wystarczająco przedłuża jego świeżość. Dlatego lepiej zastosować patent z dwoma słoikami. Na czym polega?